Son Dakika

Pınar Fidan kimdir? Madımak ifadeleri sonrası soruşturma başlatıldı!

A A

19.03.2020 - 15:39 Son Güncelleme:

Pınar Fidan’ın Madımak olayına atıfta bulunarak kullandığı ifadeler sonrasında hakkında soruşturma başlatıldı. Sosyal medyada tepki çeken sözler sonrası Fidan, yanlış anlaşıldığını belirten bir açıklamada bulunmuştu. Peki, Pınar Fidan kimdir, neler söyledi?

Pınar Fidan kimdir? Madımak ifadeleri sonrası soruşturma başlatıldı!

Pınar Fidan’ın Aleviler hakkında söyledikleri sosyal medyada büyük tepki topladı. Sosyal medyada kısa sürede yayılan görüntüler sonrasında Fidan’dan ikinci bir açıklama geldi.

Gösterisinde Aleviler hakkında ayrıştırıcı ifadeler kullandığı gerekçesiyle komedyen Pınar Fidan hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı. Başsavcılıkça olayın her yönüyle araştırıldığı ve kolluk kuvvetlerine talimat verildiği öğrenildi.

PINAR FİDAN NE DEMİŞTİ?

Tuz-Biber adlı stand-up gösterisinde sahne alan Pınar Fidan, Madımak Katliamı’na gönderme yaparak Alevi vatandaşlara yönelik sarf ettiği ayrımcı ifadeler büyük tepki toplamıştı.

Fidan, Madımak Katliamı'na da göndermede bulunarak “Toplayıp hepsini bir otele tıkıp yakabilirsin. Geçmişte örnekleri var" ifadesini kullanmıştı.

SORUŞTURMA HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

On binlerce kişi bu sözlere tepki gösterirken, söyledikleri büyük tepki çeken Fidan, Instagram hesabını kapatmıştı. Ancak hesabını kapatmadan önce bir açıklama yapan Fidan, kendisinin de Alevi olduğunu ve ironi yaptığını savunmuştu.

PINAR FİDAN KİMDİR?

Tuz-Biber adlı stand-up gösterisi yapan Fidan, YouTube platformu üzerinden yayınlandığı gösterileriyle tanınıyor. Youtube’da çeşitli kanallar üzerinden paylaştığı gösterileriyle 30 bini aşkın izlenme rakamlarına ulaşan Fidan dönem dönem sert mizah anlayışı nedeniyle eleştirilerle karşı kaşıya kalmıştı. Son olarak Madımak olayına atıfta bulunarak yaptığı açıklama sonrası hakkında soruşturma başlatıldı.