Polis Akademisi ilk derece amirlik sınav sonuçları açıklandı!

Polis Akademisi ilk derece amirlik sınav sonuçları açıklandı!

Polis Akademisi tarafından yapılan ilk derece amirlik sınavı sonuçları açıklandı. 450'si erkek, 50'si kadın 500 öğrenci adayının alımı için gerçekleştirilen sınavın sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte eğitime katılabilecek polisler de belli olmuş oldu. İşte, Polis Akademisi ilk derece amirlik sınav sonuçları sorgulama sayfası…

Polis Akademisi Başkanlığınca teşkilat personeli adaylar arasından ilk derece amirlik eğitimine alınacaklar için yapılan sınavın sonuçları açıklandı. Böylelikle “İlk derece amirlik sınav sonuçları açıklandı mı?” sorusu da cevabını bulmuş oldu.


500 ASİL ÖĞRENCİ BELİRLENDİ


Polis Akademisi Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, teşkilatın amir ihtiyacını karşılamak üzere, Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde (PAEM) İlk Derece Amirlik Eğitimi'ne katılacak 450'si erkek, 50'si kadın 500 öğrenci adayının alımı için gerçekleştirilen sınavın sonuçları belli oldu. Başarı sıralaması, adayların aldığı en yüksek puandan başlayarak yapıldı.


Asıl adayların sayısına göre, ilgili mevzuat uyarınca yüzde 30 yedek aday belirlendi.


Adaylar, sınav sonuçlarını Akademinin "www.pa.edu.tr" internet sitesinden e-devlet şifrelerini girerek öğrenebilecek.


SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYIN


Sınav sonuçları, adaylara yazılı tebligatla gönderilmeyecek.


Bununla beraber adaylar intibak eğitimi kayıt işlemleri ile ilgili yapılacak diğer duyuruları Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesinden takip edecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS