hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  POMEM sınav giriş belgesi nasıl alınır? 29. dönem POMEM mülakat sınavı ne zaman yapılacak?

  POMEM sınav giriş belgesi nasıl alınır 29. dönem POMEM mülakat sınavı ne zaman yapılacak
  expand

  Polis Akademisi tarafından 29. Dönem sınavlarıyla ilgili bir son dakika açıklaması geldi. 29. Dönem POMEM sınav giriş belgeleri erişime açıldı. Yapılan açıklamada " 29. Dönem POMEM Giriş Sınavına Katılacak Adayların Müracaat Kabul, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavı Merkezleri ile Sınav Tarihleri Açıklanmıştır" denildi. Peki, POMEM sınav giriş belgesi nasıl alınır? 29. dönem POMEM mülakat sınavı ne zaman yapılacak? İşte detaylar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) eğitim kurumu bağlısı Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) 29. dönem alımı sınavı için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından toplam 13.000 öğrenci alımı için ön başvuru sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Polis Akademisi Başkanlığı 29. Dönem POMEM mülakat sınavı giriş yerlerinin açıklandığını duyurdu. Başvuru sonuçlarına göre sınava girecek adaylar POMEM sınavının ne zaman yapılacağını merak ediyor.

  POMEM SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

  Yapılan duyuruya göre, adaylar POMEM mülakat yerleri bilgisine T.C. Kimlik Numaraları ve e-Devlet şifreleri ile www.pa.edu.tr adresinden bakabilecekler. Ön başvurularını olumlu olarak sınavlara katılmaya hak kazanan adaylar 29. Dönem POMEM giriş belgesini e-Devlet üzerinden "Polis Akademisi Sınav Giriş Bilgisi Sorgulama" ekranı üzerinden e-Devlet şifresi ve T.C kimlik numaraları ile öğrenebilecekler.

  POMEM MÜLAKAT SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA

  İlan edilen sınav tarihi ve Sınav Merkezinde adayların Müracaat Kabul, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavı işlemleri yapılacaktır. Fiziki Yeterlilik Sınavı aşamasını başarı ile geçen adaylar Polis Akademisi Başkanlığınca ilan edilecek ileriki bir tarihte Mülakat Sınavı aşamasına katılacaklardır. Ayrıca, adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  29. DÖNEM POMEM SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

  POMEM ön başvuruları kabul edilen 103.472 aday Polis Akademisi Başkanlığı tarafından sınav aşamasına katılmaya hak kazandı. Başvuru sonuçlarının ardından, POMEM giriş sınavı ve mülakat sınavlarının tarihi merak ediliyor. POMEM sınav ve mülakat tarihiyle ilgili henüz açıklama yapılmadı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow