Prof. Oktav'dan İmamoğlu'na tepki! Unvanını sildi!

Prof. Oktav'dan İmamoğlu'na tepki! Unvanını sildi!

İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Prof. Dr. Özden Zeynep Oktav, Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'ın kitabından uyarlanan tiyatro oyununa giden eşi Dilek İmamoğlu için yaptığı açıklama nedeniyle Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi. Oktav profilinde yer alan unvanı, İmamoğlu'nu protesto amacıyla sildiğini açıkladı.

Demirtaş'ın kitabından sahnelenen tiyatro oyunu ve tiyatroya katılan isimlerle ilgili tartışma sürüyor. Edirne Cezaevin'de tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'ın tiyatro oyununda buluşan Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Sevil Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu, Canan Kaftancıoğlu ve HDP'li Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş önceki günlerde Pervin Buldan'ın da katıldığı gösterimde Demirtaş'ın oyununu izlemiş ve birlikte poz vermişlerdi.


İMAMOĞLU'NUN CEVABI TEPKİ ÇEKTİ


Eşinin bu karelerde yer almasına ilişkin soruları yanıtlayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tiyatro oyunundaki buluşmayı desteklediğini bildirmişti. İmanoğlu şunları söylemişti: "Benim eşim, iyi eğitim almış, üniversite bitirmiş, masterı olan, doktorası olan bir Türk kadını. Benim eşim, nereye gideceğini bilir. Türkiye’yi yorumlayan, dünyayı yorumlayabilen ve ona göre nereye gideceğini bilen Türk kadını. Sadece benim eşim değil, oraya gelen diğer kadınların da aynı şekilde olduğunu düşünüyorum. Öyledir de. Kadınların bir kitap üzerinden bir oyunu izlemesi, sürece katkı sunmasını çok olgun bir tavır olarak görüyorum. Destekliyorum da."


PROF. DR. OKTAV TEPKİ OLARAK PROFİLİNDEN ÜNVANINI SİLDİ


İmamoğlu'nun tepeden bakan bu tavrına tepki gösteren İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nde öğretim üyesi olan Prof. Dr. Özden Zeynep Oktav, profilinde yer alan unvanı İmamoğlu'nu protesto amacıyla sildiğini açıkladı.


"Ekrem İmamoğlu'nun demecinden sonra profilimde yer alan Prof. Dr unvanimi sildim. Unvanlar gelip gecicidir, esas olan vatanseverliktir."Kaynak: Sabah

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS