Son Dakika

Rahmi Uygun kimdir? Ömür Erez'i öldüren Rahmi Uygun tutuklandı mı?

A A

20.01.2022 - 18:57

Kartal'da aile sağlık merkezinde görevli hemşire Ömür Erez'i (33), tabancayla vurarak öldüren saldırgan Rahmi Uygun (39) polis ekiplerince Bağcılar'da bir kafede çay içerken yakalandı. Peki ama Rahmi Uygun kimdir?

Rahmi Uygun kimdir? Ömür Erez'i öldüren Rahmi Uygun tutuklandı mı?

Rahmi Uygun kimdir? sorgulaması aratılıyor. Gözaltına alınarak Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen Uygun’un ilk ifadesinde, "İnternet üzerinden 2 yıl önce tanışmıştık. Bir yıl önce ayrıldık. Ona borç para vermiştim. Geri isteyince vermek istemedi. Kendimi kaybettim" dediği öğrenilirken, sağlık merkezinde yaşanan dehşet anları güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, şüphelinin sağlık merkezine girerek, bir süre konuştuğu hemşireye birkaç el ateş edip, kaçtığı görülüyor. Öte yandan şüpheliyle birlikte Konya'dan bir gün önce geldiği tespit edilen Musa T. de polis tarafından gözaltına alındı.

Rahmi Uygun olayı nedir?

Olay saat 14.00 sıralarında Kartal 10 Numaralı Aile Sağlığı Merkezi'nde meydana geldi.Silahı ile içeriye giren Rahmi Uygun (39), Ömür Erez ile tartıştıktan başına ateş etti. Ömür Erez ağır yaralanırken 20 suç kaydı bulunduğu belirtilen Rahmi Uygun kaçarak uzaklaştı. Hemşireye ilk müdahale sağlık merkezinde yapıldı. Hemşire Ömür Erez daha sonra ambulansla Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak Erez hayatını kaybetti.