Rahşan Ecevit Devlet Mezarlığı'na defnedilecek

Video: Rahşan Ecevit Devlet Mezarlığı'na defnedilecek

Eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi Demokratik Sol Parti'nin Kurucu Genel Başkanı Rahşan Ecevit'in vefatının ardından yakınları, siyasetteki yol arkadaşları taziyeleri kabul etti. Rahşan Ecevit'in eşi Bülent Ecevit'in yanına defnedilmesi yönündeki talebi de yerine getirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan taziye için aradığı vakıf yöneticilerine Devlet Mezarlığı'na defin için sorun kalmadığını bildirdi. Yarın Kocatepe'deki cenaze namazının ardından Rahşan Ecevit, 60 yıllık eşi Bülent Ecevit'in yanında son yolculuğuna uğurlanacak.

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 97 yaşındaki Rahşan Ecevit'in en büyük arzusu eşi Bülent Ecevit'in yanına defnedilmekti. Bülent Ecevit'in Devlet Mezarlığı'nda gömülü olması nedeniyle vasiyet için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın izni gerekiyordu.


DEVLET MEZARLIĞI'NDA DEFNEDİLECEK


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal'ı telefonla arayarak taziye dileklerini iletti. Rahşan Ecevit, Ankara'daki Devlet Mezarlığı'na defnedilecek.


"EN BÜYÜK ARZUSUYDU"


DSP Genel Başkanı Önder Aksakal yaptığı açıklamada, "Rahşan Ecevit’in En büyük arzusu Bülent Ecevit ile aynı kabirde yatabilmekti. Bülent Ecevit ile ayrılmaz bir sevgisi vardı. Buradan karar alacak olan Cumhurbaşkanı ve hükümetimiz. Onlar da bunu uygun görürse Bülent Ecevit ile aynı yerde gömülmesi talebimiz var" ifadelerini kullanmıştı.


RAHŞAN ECEVİT'İN CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU


Öte yandan yarın toprağa verilecek Rahşan Ecevit'in cenaze programı da belli oldu. Ecevit yarın öğle namazı sonrası Kocatepe Camii'nde düzenlenecek törenin ardından Devlet Mezarlığı'nda defnedilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS