Mübarek Ramazan Bayramı ne zaman, bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün?

Mübarek Ramazan Bayramı ne zaman, bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün?

2020 Ramazan Bayramı corona virüsü gölgesinde geçecek olan özel günlerden olacak. Tedbirler kapsamında bu yıl bayram boyunca sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Peki, Ramazan Bayramı ne zaman idrak edilecek ve kısıtlama kaç gün sürecek?

Üç ayların sona ereceği Ramazan Bayramı aynı zamanda 2020 orucunun tamamlandığı tarih olacak. Arife günü başlayacak kısıtlama bu kez 81 ilde olacak ve bayram boyunca devam edecek. 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle bu yıl bayram sevinci evlerde yaşanacak. Peki, bayram hangi tarihe denk gelecek?

2020 RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN, KAÇ GÜN?

3 gün olarak idrak edilen Ramazan Bayramı bu yıl 24 Mayıs 2020 Pazar gününe denk gelecek. Bayramın ikinci gün 25 Mayıs Pazartesi ve üçüncü günü 26 Mayıs Salı olacak.

Bu günler resmi tatiller içerisinde yer aldığı için bankalar ve diğer birçok kamu kurumu kapalı olacak. Aynı şekilde sokağa çıkma kısıtlaması bulunduğu için yine birçok işletme açık olamayacak.

26 Mayıs 2020 Salı günü bayramın sona ermesiyle birlikte yani saat 24:00’ten itibaren kısıtlama da sona erecek. 27 Mayıs 2020 Çarşamba günü 00:00’dan itibaren dileyen sokağa çıkabilecek.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Bu yıl Kurban Bayramı 31 Temmuz 2020 Cuma günü başlayacak. Toplamda 4 gün sürecek olan bayram 1 Ağustos Cumartesi, 2 Ağustos Pazar ve 3 Ağustos Salı günleri de devam edecek.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS