Son Dakika

Ramazan Bayramı tatili kaç gün? 2021 Ramazan Bayramı tatili ne zaman başlıyor, tarihleri ne?

A A

28.04.2021 - 08:55 Son Güncelleme:

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren Ramazan Bayramı tatiliyle ilgili beklenen açıklama geldi. Bu yıl 13 Mayıs tarihinde başlayacak olan Ramazan Bayramı'nın tatili için Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı imzasıyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarına konuyla ilgili yazı gönderildi. Alınan karara göre kamu çalışanları 10 ve 11 Mayıs'ta tam izinli sayılacak. 12 Mayıs'ta ise yarım gün idari izin olacak. Böylece 2021 Ramazan Bayramı tatili bu yıl 9 gün oldu. İşte Ramazan Bayramı’nda kamu çalışanları için idari izin tarihleri!

Ramazan Bayramı tatili kaç gün? 2021 Ramazan Bayramı tatili ne zaman başlıyor, tarihleri ne?

Milyonlarca çalışanın günlerdir beklediği açıklama Cumhurbaşkanlığı'ndan geldi. Kamu çalışanlarına idari izin kararı açıklandı. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı imzasıyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarına konuyla ilgili yazı gönderildi. İşte, milyonların merak ettiği Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak? sorusunun yanıtı ve kamuda idari izin günleri hakkında yapılan açıklamanın ayrıntıları..

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN 2021?

Ramazan Bayramı tatili için kamuda idari izin günleri belli oldu. Yapılan açıklamada, "Kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanların 10 Mayıs Pazartesi ve 11 Mayıs salı günleri tam gün, 12 Mayıs çarşamba günü yarım gün idari izinli sayılmaları, Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür." ifadeleri kullanıldı. Bu yıl Ramazan Bayramı 13 Mayıs'ta başlayacak, bayramın son günü ise 15 Mayıs Cumartesi günü olacak."

RAMAZAN BAYRAMI TARİHLERİ 2021

Ramazan ayı bu yıl nisan ve mayıs aylarında idrak edilecek. Ramazan Bayramı arefe günü 12 Mayıs Çarşamba gününe denk geliyor. Müslümanlar bayrama kadar farz olan oruç ibadetini yerine getirecekler. 12 Mayıs’ta Ramazan Bayramı arefesinde son oruç tutulacak.

Ramazan Bayramı 1. gün: 13 Mayıs Perşembe

Ramazan Bayramı 2. gün 14 Mayıs Cuma

Ramazan Bayramı 3. gün 15 Mayıs Cumartesi