Reina katliamcısı oğlunu vermedikleri için kaçmamış

Reina katliamcısı oğlunu vermedikleri için kaçmamış

Yılbaşı gecesi Reina'yı kana bulayan Abdulkadir Masharipov'un sorgusu sürüyor. Masharipov'un ikinci hedefinin Cumhuriyet gazetesi olduğu ortaya çıktı. Yaptığından hiç pişman olmayan Masharipov, 'Bir daha olsa bir daha yaparım' dedi. Oğlunu DEAŞ götürdüğü için kaçamadığını da anlattı.

 Hürriyet gazetesinden Abdulkadir Selvi, Reina katliamcısının emniyette verdiği ifadeyi köşesine taşıdı. Masharipov'un ifadesine göre, o gece hedefin bir değil üç yer olduğu anlaşılıyor. O hedeflerden biri Cumhuriyet gazetesi. DEAŞ bu emri verirken Cumhuriyet gazetesini 'Peygamber'e hakaret eden gazete' olarak tarif etmiş. Yılbaşı gecesi ise oraya saldırmamasının nedeni boş olacağını düşünmesi.


DEAŞ ile haberleşmesini telegram üzerinden yapan zanlı yaptıklarından ise hiç pişman değil. "Bırakılsam yine yaparım" dedi.


Katliamcının kaçmaya çalışmamasının nedeni ise oğlu. DEAŞ oğlunu vermediği için kaçamamış. Teröristin eşi, kocasının Mısırlı sevgilisi ve oğlu ile birlikte Suriye'ye kaçıp kendisini bırakacağını anlayınca konuşmaya başlamış.


Yazının tamamını okumak için tıklayınız


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS