hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Resmi Gazete'de yayımlandı: İlaç fiyatları için yeni karar! Bakan Koca'dan açıklama geldi

  Resmi Gazetede yayımlandı: İlaç fiyatları için yeni karar Bakan Kocadan açıklama geldi
  expand
  KAYNAKİHA

  Tıbbi ürünlerin fiyatlandırılmasında kullanılacak 1 avro değeri yüzde 36,77 oranında artırıldı. Buna göre, fiyat korumalı ürünlerde barem değeri 37,10 lira, diğer ürünlerde ise 19,39 lira oldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Beşeri Tıbbi Ürünlerin Fiyatlandırılmasına Dair Kararda Değişiklik Yapılması Hakkında Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, beşeri tıbbi ürünlerin fiyatlandırılmasında kullanılacak Türk Lirası cinsinden 1 avro değeri yüzde 36,77 oranında arttırıldı. Ayrıca fiyat korumalı ürünlerde barem değerleri Avro değerinde yapılan değişiklik oranlarında güncellenerek fiyat korumalı ürünlerde 37,10 Türk Lirası ve diğer ürünlerde 19,39 oldu. Yeni barem değerleri ise kararın yayımı tarihinden bir gün sonra geçerli olur.

   

  "ÇÖZECEĞİZ KİMSE ENDİŞE ETMESİN"

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, söz konusu düzenlemeye ilişkin yaptığı açıklamada, "İlaç bulunamaması probleminin çözümü için ilk adım Sayın Cumhurbaşkanımızın imzası ile atıldı. Şubat ayında yapılması gereken fiyat güncellemesi erkene çekildi. Diğer adımlar da yolda. Çözeceğiz kimse endişe etmesin." dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow