hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  RİZE TOKİ kura çekimi canlı izle! Rize TOKİ sosyal konut kura sonuçları sorgulama e-devlet

  RİZE TOKİ kura çekimi canlı izle Rize TOKİ sosyal konut kura sonuçları sorgulama e-devlet
  expand

  Rize TOKİ kuraları için gözler çekilişte olacak. Şimdiye kadar 62 bini aşkın kura çekilişi yapılırken kuralarda sıradaki il ise Rize olacak. Peki, Rize TOKİ kura çekimi ne zaman, saat kaçta? TOKİ Rize sosyal konut kura çekilişi canlı yayını nasıl izlenecek?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül’de açıkladığı ve ilk kuraların 7 Kasım 2022 tarihinde Ardahan ve Şırnak illeriyle başlayan “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesinde kura çekimlerinin ilk 4 etabı sona erdi. Kuralarda toplamda 899 bin 814 başvurudan 62 bin 928 konutun hak sahipleri belirlendi. Kuralarda sıradaki il ise Rize olacak.

  RİZE TOKİ KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

  Rize TOKİ sosyal konut projesi için kura çekimi tarihi 20 Aralık 2022 Salı günü olarak duyuruldu.  Rize kuraları TOKİ'nin Youtube kanalından saat 10.00'den sonra canlı izlenebilecek.

  20 Aralık 2022: Rize ve Yozgat

  21 Aralık 2022: Yozgat ve Artvin

  22 Aralık 2022: Kırıkkale

  23 Aralık 2022: Kırşehir ve Trabzon

  24 Aralık 2022: Trabzon ve Nevşehir

  25 Aralık 2022: Nevşehir

  Sivas Altınyayla, Tokat Yeşilyurt, Yozgat Akdağmadeni, Kırıkkale Çelebi, Delice, Sulakyurt ilçelerinde başvuru sayısının az olduğundan kura çekimi gerçekleşmeyecek.

  RİZE TOKİ KURA SONUÇLARI SORGULAMA

  Kura çekimini canlı olarak izleyemeyecek olan kişiler ise çekiliş tamamlandıktan sonra TOKİ’nin resmi internet adresi üzerinden sorgulama yapabilecekler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TOKİ KURA SONUCU SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

  E-DEVLET TOKİ SONUCU SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

  BAŞVURU ÜCRETİ İADESİ NE ZAMAN YAPILACAK?

  "Başvuru dönemi içinde" başvuru bedelini alarak başvurusunu iptal edebilir. Daha sonra asil hak sahibi olmayanların başvuru bedelleri kuradan sonra 5 işgünü sonra iade edilecek. Başvurusu iptal edilenler de kurayı beklemeden başvuru bedelini iade alabilecekler.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow