hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sağlık Bakanlığı Leyla Bilginel'i İstanbul'a getirdi

  Sağlık Bakanlığı Leyla Bilgineli İstanbula getirdi
  expand
  KAYNAKDHA

  Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz haftalarda sivrisinek ısırığı sonucu, yaşadığı Tayland'da rahatsızlanan ve sosyal medyaya yüklediği video ile hastalığı gündeme gelen oyuncu Leyla Bilginel'in Türkiye'den gönderilen bir ekibin refakatinde İstanbul'a getirildiğini açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bilginel, İstanbul 112 Acil Sağlık Ekiplerinden Dr. Pınar Kaşıkçı ve Paramedik Uzmanı Ahmet Dörtok'un refakatinde, tarifeli uçak ile bugün 12:30 itibariyle Samatya'daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geldi. 

  Leyla Bilginel'in yeni hayatı

  Hastanede tedavi altına alınan Bilginel daha önce sosyal medya uygulaması Instagram'dan Dang Humması nedeniyle yaşam savaşı verdiğini açıklamıştı. Daha önce yayınlanan videoda konuşan 40 yaşındaki oyuncu "Benim için dua edin" başlığıyla paylaştığı videoda "5 gündür çok hastayım. Dişlerim birbirine vurduğundan çok konuşamıyorum. Sadece buraya gelenler dikkat etsin. Bir sivrisinek yüzünden ölümcül bir hastalık Dang Humması adında bir hastalık. Ölümcül. Bir sivrisinek insanın hayatını alt üst edebiliyor" demişti. 

  Sağlık Bakanlığı Leyla Bilgineli İstanbula getirdi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Leyla Bilginel kimdir?

  Leyla Bilginel, 21 aralık 1977 tarihinde Ankara'da doğdu.  Ankara Hacettepe Üniversitesi İşletme bölümü mezunuı olan Bilginel, kariyerine önce haber sunucusu olarak başladı. İki yıl boyunca haber sunuculuğu görevini icra etmesinin ardından bu görevden ayrılma kararı aldı.

  Ankara’da Hacettepe Üniversitesi İşletme bölümünde eğitim görürken, iki yıl boyunca devlet tiyatrolarından oyunculuk alanında eğitim aldı. Sonrasında reklam filmleri ve katalog çekimlerine başlayan Leyla Bilginel oyunculuğa adım atmış oldu. Oyunculuk hayatı boyunca pek çok önemli diz projelerinde görev üstlendi.

  Kariyerinde tiyatro oyunlarında da görevini yürüten Leyla Bilginel, 2013 tarihinde "Sevme Yanarsın" adlı tiyatro oyununda yer aldı. Charles Dyer'in "Taşralı" oyunundan esinlenerek Özdemir Çiftçioğlu tarafından sahneye konulan "Sevme Yanarsın" isimli oyunda görev alan Leyla Bilginel burada Onur Şenay ve Genco Çağlar'la birlikte aynı sahneyi paylaştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow