Sağlık Bakanlığı personel alımı atamalarında ilk kura ne zaman çekilecek?

Sağlık Bakanlığı personel alımı atamalarında ilk kura ne zaman çekilecek?

Sağlık Bakanlığı personel alımı için kura çekimi gerçekleştirilecek. 2019 yılında yapılacak olan personel alımları için müjdeyi veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca atama takvimi çerçevesinde ilk kura çekiminin ne zaman yapılacağını açıklamıştı. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı atamaları ne zaman yapılacak?

Toplamda 25 bin personel alımı yapacak olan Sağlık Bakanlığı atamalarla ilgili ilk sürece başlıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamaya göre atamalarda ilk etap 28 Şubat’ta başlıyor. Peki, ilk küre çekiminde kaç kişinin ataması yapılacak ve atamalar hangi meslek gruplarından olacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık personeli atamasıyla ilgili, '25 bine yakın stratejik personelin atamasının ilk adımı olarak ilan duyurusu yapıldı. 28 Şubat'ta noter huzurunda çekilişi yapılacak. Burada toplam 1480 kişinin ataması yapılacak.' İfadesini kullanmıştı.

Fahrettin Koca, 85'inci Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası ilanı detaylarıyla ilgili olarak ise şunları söyledi:

"2019'da pratisyen, aile hekimi, uzman hekim ve uzman diş hekimi olmak üzere 25 bine yakın personel atamasının yapılacağını daha önce söylemiştim. 25 bine yakın stratejik personelin atamasının ilk adımı olarak ilan duyurusu yapıldı. 28 Şubat'ta noter huzurunda çekilişi yapılacak. Burada toplam 1480 kişinin ataması yapılacak. Bunların 647'si pratisyen, 773'ü uzman ve ayrıca yan dal uzman olarak da 58 kişinin ataması 28 Şubat itibarıyla yapılacak."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS