hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Samsun ilçesinde belediye anonsuyla işçi aranıyor

  Samsun ilçesinde belediye anonsuyla işçi aranıyor
  expand
  KAYNAKİHA

  Samsun’un Kavak ilçesinde işçi aramaları için belediye tarafından anons yapılmaya başlandı. Organize sanayi bölgelerinde fabrikaların eleman ihtiyacı kent genelinde yapılan duyurularla karşılanmaya çalışılıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kavak Belediyesi organize sanayi bölgelerindeki fabrikalarda istihdam edilmek üzere ilçede yeniden anonsla işçi aramaya başladı. Zabıta Müdürlüğü gün boyu yaptığı anonslarla iş arayanları belediye halkla ilişkiler birimine davet etti.

  Yakın tarihe kadar işsizlik nedeniyle büyük şehirlere göç veren Kavak’ta, son dönemde gerçekleşen organize sanayi bölgesi (OSB) yatırımlarıyla yatırımcıları kendisine çekti. Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu’nun yaptığı çalışmalarla sanayi yatırımları artınca düne kadar yatırımcı arayan ilçe, bu kez de yılda birkaç kez belediye ses sistemi üzerinden tüm ilçeye yaptığı anonslarla işçi aramaya başladı.

  SANAYİ TESİSLERİNDE İŞÇİ ARANIYOR

  Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, yaklaşık sekiz yıl önce başkanlık görevine geldiği Kavak’ta işsizliği çözmek için ülke genelinde ilçenin özelliklerini ve yatırımcıya verdikleri destekleri anlatarak OSB’de tam doluluk sağladı.

  Kavak’ın ulaştığı nokta ile Türkiye’de işsizlik sorununu neredeyse yaşamayan birkaç yerleşim yerinden birisi olduğunu ifade eden Başkan Sarıcaoğlu, “Şükürler olsun. Yıllar süren emeklerimizin karşılığı fazlasıyla aldık. Öyle bir hale geldik ki artık gençlerimizin derdi ‘işsizlik’ değil ‘iş beğenmemek’ oldu. Organize sanayi bölgemizde tüm alanlar doldu. Binlerce gencimiz buralarda çalışıyor. Kavak OSB’ye yatırımcılardan büyük talep var. Biz de onları geri çevirmemek için Samsun Valiliğimizle OSB’mizde genişletme çalışmaları başlattık. Şimdi gelen fabrikalara işçi yetiştiremiyoruz. Böyle olunca da yılda birkaç kez belediyemizden anons yaparak işçi arıyoruz. Bugün de yine yaptığımız anonsla işçi aramaya devam ediyoruz” dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow