Sarıgül cemaatten destek aldı mı?

Sarıgül cemaatten destek aldı mı?

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Mustafa Sarıgül, "Seçim öncesi Fethullah Gülen'den destek mesajı aldığı" iddialarıyla ilgili konuştu. Sarıgül, "Ben, toplumun her kesimiyle barış içinde olan bir arkadaşınızım. Hiçbir zaman din, dil, ırk, mezhep, kültür farkı gözetmedim" dedi.

Sarıgül,  İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığına adaylığı kesinleştikten sonra ilk ziyaretini Süleymaniye Camii Külliyesi içerisinde yer alan Mimar Sinan'ın türbesine yaptı.

Sarıgül türbeye, eski başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan'ın yeğeni Sabri Erbakan, oğulları Ömer ve Emir Sarıgül ile geldi.

Sarıgül, siyasi parti farkı gözetmeden çalışacağını ifade ederek, huzurlu ve stresi olmayan bir İstanbul'un ana hedefleri olduğunu, 20 yıldır çözülemeyen ulaşım sorununu çözeceklerini belirtti.

Mustafa Sarıgül, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan hiçbir arkadaşımın aşıyla ve işiyle oynamam. Hiç bir arkadaşımı siyasi düşüncesinden dolayı yerinden dahi kıpırdatmam. Benim görevim, tütmeyen ocakları inşallah huzurlu bir şekilde tüttürmektir" diye konuştu. Mustafa Sarıgül, gazetecilerin Emniyet Müdürlüklerine alınmaması uygulaması konusundaki bir soru üzerine, demokratik ülkelerde haber alma özgürlüğünün önüne set konulmaması gerektiğini belirterek, kararın özgürlükler açısından yanlış olduğunun bir an önce anlaşılmasını umduğunu ifade etti.

"Cemaat" sorusu

Mustafa Sarıgül, "Seçim öncesi Fethullah Gülen'den destek mesajı aldığı" iddialarına ilişkin bir soruya, "Ben, toplumun her kesimiyle barış içinde olan bir arkadaşınızım. Hiç bir zaman din, dil, ırk, mezhep, kültür farkı gözetmedim. Bölgemde bulunan bütün yurtlara, dershanelere, eğitim kurumlarına elimden geldiği kadar destek verdim. Ben, bir hizmet için yollardayım. Bu hizmet anlayışımda bana destek vermek isteyen bütün yurttaşlarıma, siyasi parti gözetmeden çok teşekkür ediyorum. Bana oy veren yurttaşlarım bir tek gün bile oy verdikleri için pişman olmayacaklar ama oy vermeyen yurttaşlarım için de çok çalışacağım. Bir dahaki seçimde onların da gönlünü kazanacağım" yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu'na teşekkür

Yurttaşların kendisine İstanbul'da değişim, yenileşme isteklerini ve 20 yıldan beri devam eden anlayışın yorulduğunu söylediklerini belirten Mustafa Sarıgül, "Özellikle bana bu görevi veren ve benim İstanbul'da aday olmamla ilgili yapılan kamuoyu yoklamalarını değerlendiren, Cumhuriyet Halk Partimizin Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na, Parti Meclisi'ndeki arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. CHP Parti Meclisi ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, dün İstanbul için tarihi bir karar vermişler, İstanbul'da kamuoyu yoklamalarının eğilimini, İstanbul'daki yurttaşlarımızın gönlünden geçeni en iyi şekilde değerlendirmişlerdir" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS