SÇP başvuru sonuçları İŞKUR tarafından ne zaman açıklanacak?

SÇP başvuru sonuçları İŞKUR tarafından ne zaman açıklanacak?

Sosyal Çalışma Programı başvuruları İŞKUR tarafından geçtiğimiz günlerde alınmaya başlamıştı. Üniversite öğrencilerine yaz aylarında iş imkanı sağlayan program ile öğrencilerin iş hayatı ile tanışması ve adapte olması amaçlanıyor. Peki, başvuruları tamamlanan SÇP’nin sonuçları ne zaman açıklanacak?

SÇP sonuçları için oldukça kısa bir süre kaldı. Hem ailelerine destek olmak hem de iş hayatı ile tanışmak için çalışma programına kayıt yaptıran öğrenciler İŞKUR’un elektronik ortamda gerçekleştireceği kura ile geçici iş sahibi olacak. Peki, Sosyal Çalışma Programı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?


SÇP BAŞVURULARI SONUÇ TARİHİ


Alım sürecini İŞKUR’a bırakan Bakanlık konuyla ilgili detayları paylaşmıştı. İŞKUR’un paylaştığı verilere göreyse sonuçlar 5 Temmuz 2019 Cuma günü elektronik ortamda kura ile belirlenecek.  


ÇALIŞMA SÜRESİ NE KADAR?


Bir yaz döneminde Sosyal Çalışma Programının azami süresi 3 aydır. Bir katılımcı haftada 3 gün bu programa katılım sağlayabileceğinden bir yaz döneminde katılım sağlanabilecek toplam süre 42 gündür. 2019 yılı yaz dönemi için bu süre 39 gündür.


SÇP GÜNLÜK ÜCRETİ NE KADAR?


Öğrenciler, programa katılım sağladıkları her gün için 67,36 TL ödeme almaya hak kazanır. Ayrıca yine bu günler için emekliliğe etki eden sigortaları dâhil tüm sigorta primleri yatırılır. Örneğin; 8 Temmuz tarihinde başlayan programa Pazartesi, Salı ve Çarşamba günlerinde katılım sağlayan kişi Temmuz ayı için 12 gün üzerinden 808 TL net ödeme alır.


Günlük sosyal çalışma süresi 8 saattir. Bu sürenin 7,5 saati çalışma yarım saati dinlenme süresidir. Haftalık çalışma süresi 3 gündür.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS