hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Çankırı 2. tur seçim sonuçları 28 Mayıs 2023! Çankırı Cumhurbaşkanlığı 2. tur oy oranları

  Çankırı 2. tur seçim sonuçları 28 Mayıs 2023 Çankırı Cumhurbaşkanlığı 2. tur oy oranları
  expand

  Çankırı seçim sonuçları 28 Mayıs 2023 Pazar günü Cumhurbaşkanlığı ikinci tur oy oranları ile ilgili detayları gösterdi. cnnturk.com seçim 2023 sayfasından Kemal Kılıçdaroğlu ve Recep Tayyip Erdoğan 2. tur oy oranları bilgisinin yanı sıra Çankırı ilk tur oy oranı da öğrenilebilecek. Peki, Çankırı 28 Mayıs 2023 seçim sonucu ne oldu ve Cumhurbaşkanlığı ikinci tur oy oranları yüzde kaç?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Çankırı seçim sonucu ülke genelinde adayların aldığı oranı etkiledi. 14 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hiçbir adayın yüzde 50+1’e ulaşamamasının ardından seçimler ikinci tura kalmıştı. İlk turda en fazla oy oranına sahip olan iki aday Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu olmuş ve iki aday ikinci tura kalmıştı. İkinci turda rakibinden daha fazla oy alan Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden seçilerek 13. Cumhurbaşkanı oldu.

  ÇANKIRI CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI 2. TUR

  Sabah 08.00'de başlayan oy kullanma saati 17.00 itibarıyla sona erdi. 28 Mayıs 2. tur Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları sandıkların kapanması ve yayın yasağının kalkmasının ardından cnnturk.com seçim 2023 sayfasındaydı. Aynı sayfada adayların Çankırı ilk tur oy oranları da öğrenilebilecek. Canlı seçim sonuçları içerisinde adayların ikinci turda elde ettikleri oran ve hemen yanında ilk turda elde ettikleri sonuç yer aldı.

  ÇANKIRI 28 MAYIS 2023 İKİNCİ TUR OY ORANLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

  İLK TUR ÇANKIRI SEÇİM SONUÇLARI NE OLMUŞTU?

  14 Mayıs’ta gerçekleştirilen ilk seçimde Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan bölgeden yüzde 72.14 oran ve 88.908 oy almıştı. Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ise il genelinde yüzde 20.34 oran ve 25.065 oy elde etmişti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CNN TÜRK CANLI YAYINI İÇİN TIKLAYINIZ… 

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow