hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hatay 2.tur seçim sonuçları 2023! 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimleri oy oranları...

  Hatay 2.tur seçim sonuçları 2023 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimleri oy oranları...
  expand

  Türkiye 14 Mayıs'ta Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekillerini seçmek için sandık başına giderek oylarını kullandı. Adaylardan birinin yüzde 50 ve üzeri oy almaması sonucunda seçim ikinci tura kaldı. İkinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimi için oylar 08.00-17.00 arasında kullanıldı. Hatay seçim sonuçları ve oy oranları anlık güncellenen bilgileriyle cnnturk.com'da.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hatay 2. tur Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları merak ediliyor. Türkiye 28. Dönem Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı Seçiminin ilk turunu geride bıraktı. YSK kesin sonuçlarına göre Cumhurbaşkanlığı seçimleri 2. tura kaldı. 1. turda Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49,52, Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 44,88, Sinan Oğan yüzde 5,17 ve Muharrem İnce yüzde 0,43 oy aldı. Karara göre,14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan seçimlerde adayların hiçbiri geçerli oyların salt çoğunluğunu alamadı. 28 Mayıs Pazar günü yapılan ikinci tur seçimde, geçerli oyların çoğunluğunu alan Recep Tayyip Erdoğan 13. Cumhurbaşkanı seçildi.

  HATAY CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI 

  Sabah 08.00'de başlayan oy kullanma saati 17.00 itibarıyla sona erdi. Yaşadıkları bölgede sandık başına gidip oylarını kullanacak vatandaşlar, Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını ve oy oranlarını araştırmaya başladı. 28 Mayıs 2. tur Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları sandıkların kapanması ve yayın yasağının kalkmasının ardından YSK güvenliğinde canlı olarak cnnturk.com'dan açıklandı.
  Resmi olmayan verilere göre seçim sonuçlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Sonuçları 14 Mayıs ile de karşılaştırabilirsiniz. 

  28 MAYIS CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ 2.TUR SEÇİM SONUÇLARI VE OY ORANLARI 2023

  HATAY İLÇELERİ NELER?

  Hatay ilinde 15 tane ilçe vardır. 

  Merkez ilçeler:

  Antakya‎
  Defne

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Diğer ilçeler:

  Altınözü
  Arsuz
  Belen‎
  Dörtyol‎
  Erzin‎
  Hassa‎
  İskenderun‎
  Kırıkhan
  Kumlu
  Payas
  Reyhanlı‎
  Samandağ‎
  Yayladağı‎

  HATAY 14 MAYIS SEÇİM SONUÇLARI VE OY ORANLARI İÇİN TIKLAYIN!

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow