hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İsmail Erdem kimdir? AK Parti’nin milletvekili adayı İsmail Erdem nereli, özgeçmişi nedir?

  İsmail Erdem kimdir AK Parti’nin milletvekili adayı İsmail Erdem nereli, özgeçmişi nedir
  expand

  14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimindeki aday listeleri netleşti. AK PARTİ listesini Yüksek Seçim Kurulu'na sundu. Peki ama İsmail Erdem kimdir, kaç yaşında?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Parti Milletvekili Adayı olan İsmail Erdem’in yaşamı merak ediliyor. AK Parti İstanbul 1. Bölge milletvekili adayları dikkat çekti. Peki ama İsmail Erdem kimdir?

  İsmail Erdem kimdir?

  Siyasete 1977 yılında MSP Kadıköy baş müşahidi olarak başlayan İsmail Erdem, 1984 yılından itibaren Refah Partisi Kadıköy ilçe teşkilatında 2 dönem seçim işleri, 2 dönem teşkilat başkanlığı yaptı. 1991 Genel Seçimleri'nde Refah Partisi'nden İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı oldu. 1995-2001 yılları arasında Refah ve Fazilet Partisi'nde ilçe başkanlığı görevlerinde bulundu. 1999 yerel seçimlerinde 1. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı oldu. Aynı yıl İl Genel Meclisi Üyesi seçildi. AK Parti'nin kuruluşu ile AK Parti İl Genel Meclis Grubu'nu kurdu ve Grup Başkanı oldu. 2001-2004 yılları arasında AK Parti Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi. 3 Kasım 2002 Genel Seçimleri'nde 1. Bölge SKM Başkanlığı yaptı. 2004-2009 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği, 2005-2009 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ile aynı zamanda Encümen Üyeliği görevlerini yürüttü. Sancaktepe Belediyespor Kulübü'nün kurucu onursal başkanı ayrıca Medeniyet Yolcuları Vakfı kurucusu ve mütevelli heyeti başkanı olan Erdem, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde üst üste Sancaktepe Belediye Başkanlığına seçildi. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü'nden mezun olan Erdem, evli ve dört çocuk babasıdır.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow