hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yahya Çelik kimdir? AK Parti’nin milletvekili adayı Yahya Çelik nereli, özgeçmişi nedir?

  Yahya Çelik kimdir AK Parti’nin milletvekili adayı Yahya Çelik nereli, özgeçmişi nedir
  expand

  14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimindeki aday listeleri netleşti. AK PARTİ listesini Yüksek Seçim Kurulu'na sundu. Peki ama Yahya Çelik kimdir, kaç yaşında?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Parti Milletvekili Adayı olan Yahya Çelik’in yaşamı merak ediliyor. AK Parti İstanbul 1. Bölge milletvekili adayları dikkat çekti. Peki ama Yahya Çelik kimdir?

  Yahya Çelik kimdir?

  Aslen Erzurumlu olan Yahya Çelik 1979 yılında İstanbul’da doğdu. İlk okul, orta okul ve liseyi İstanbul’da tamamlayan Çelik Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi  İşletme Bölümü mezunudur. Genç yaşında siyasete başlayan Yahya Çelik 2003-2009 Yılları arasında AK Parti Sultanbeyli İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüttü. 2009-2014 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeliği görevini yerine getirdi. 2011 Yılında bölge SKM başkan yardımcılığı yaptı. 2019 Yılından itibaren AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Karadeniz Bölge Koordinatörlüğü yapmaktadır. Ticaretle uğraşmakta olup evli ve 1 çocuk babasıdır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow