Son Dakika

Şeker Bayramı 2021 ne zaman başlıyor, Mayıs'ın kaçında? Ramazan Bayramı takvimi

A A

11.05.2021 - 13:23 Son Güncelleme:

Bayram tatili planlarını şimdiden şekillendirmek isteyen vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıkladığı arife gününü ve ardından gelen bayram tarihlerini sorguluyor. Ramazan Bayramı tarihi Diyanet tarafından 2021 dini günler takvimi içerisinde paylaşılmıştı. Şeker Bayramı olarak da adlandırılan bayram Ramazan’ın sona ermesiyle birlikte başlayacak. Peki, Ramazan Bayramı ne zaman kutlanacak ve kaç gün sürecek?

Şeker Bayramı 2021 ne zaman başlıyor, Mayıs'ın kaçında? Ramazan Bayramı takvimi

Huzur ve bereket ayı Ramazan devam ederken, en çok merak edilen konulardan biri de arefe gününün ne zamana denk geldiği oldu. Ramazan Bayramı her yıl olduğu gibi bu yıl da 3 gün olarak kutlanacak. Arefe gününün de eklenmesiyle birlikte ortalama her yıl 3,5 gün resmi tatilin olduğu bayram bu yıl mayıs ayı içerisinde idrak edilecek. İşte Şeker Bayramı tarihi ve denk geldiği gün…

RAMAZAN(ŞEKER) BAYRAMI NE ZAMAN?

On bir ayın sultanı Ramazan, tüm yurtta oruç ve çeşitli ibadetlerle idrak edilirken, özellikle çalışan vatandaşların da bayram tatiline yönelik planlamaları başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın dini günler takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre Ramazan Bayramı 2021 yılında 13 Mayıs 2020 Perşembe günü başlayacak. 14 Mayıs 2021 Cuma ve 15 Mayıs 2021 Cumartesi günü de devam edecek olan bayram bu yıl diğer özel günlerde olduğu gibi tam kapanma ve koronavirüs gölgesinde olacak. 12 Mayıs 2020 Çarşamba günü ise Arefe günü olarak idrak edilecek.

RAMAZAN BAYRAMI TAKVİMİ 2021

Ramazan Bayramı 1. gün: 13 Mayıs Perşembe

Ramazan Bayramı 2. gün 14 Mayıs Cuma

Ramazan Bayramı 3. gün 15 Mayıs Cumartesi