Selahattin Demirtaş: "Öcalan'ın fotoğrafını biz sızdırmadık"

Selahattin Demirtaş: "Öcalan'ın fotoğrafını biz sızdırmadık"

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Abdullah Öcalan'ın İmralı'daki son halini gösteren fotoğrafının kendilerinden çıkmadığını söyleyerek, "Fotoğrafın kim tarafından, neden bu şekilde servis edildiğini anlamış değiliz" dedi.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medyada ve basında yayımlanan Abdullah Öcalan'ın İmralı'daki son fotoğrafının kendilerinden çıkmadığını söyledi.

Çözüm süreci kapsamında Kandil'e giden BDP heyeti, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin Süleymaniye kentine döndü. BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Van Milletvekili Nazmi Gür, Kars Milletvekili Mülkiye Birtane ve BDP Erbil Temsilcisi Cemal Coşkun'dan oluşan heyetin, Kandil'de KCK yetkilileriyle görüştükleri bildirildi.

Selahattin Demirtaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kandil'deki KCK yetkililerinden, Öcalan'ın yazdığı son mektuba cevaben hazırlanmış bir mektup almadıklarını belirterek, "Yazılı bir cevap almadık, sözlü olarak görüşlerini ilettiler. Ama önümüzdeki günlerde kendi aralarındaki tartışma ve toplantılardan sonra yazılı bir cevapları da olabilir. Öcalan'dan gelen son mektuba dair görüşlerini bizimle paylaştılar. İmralı'ya gidecek heyetimiz, bu görüşleri sözlü olarak Öcalan'a iletecek" dedi.

Demirtaş, BDP heyetinin, İmralı'ya ne zaman gideceğine ilişkin soruya ise "Henüz netleşmiş bir tarih yok ama önümüzdeki hafta gerçekleşmesini bekliyoruz" diye konuştu.

"Fotoğrafın kaynağı biz değiliz"

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İmralı'da tutuklu bulunan Abdullah Öcalan'ın sosyal medyada yayımlanan fotoğrafının kendilerinden kaynaklanmadığını söyledi.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin Süleymaniye kentinde çeşitli temaslarda bulunan Demirtaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ve Öcalan ile birlikte, İmralı'daki görüşmeler sırasında çekilen fotoğrafın sosyal medyada yayınlanmasına ilişkin, "Fotoğrafın kim tarafından, neden bu şekilde servis edildiğini anlamış değiliz" dedi.

Demirtaş, fotoğrafın kalite olarak da teknik olarak da çok düşük olduğunu belirterek, "Sosyal medyada paylaşılan fotoğraf bizden kaynaklanmış bir durum değildir. Paylaşılan o fotoğraf bizim elimizde yok" diye konuştu.

Selahattin Demirtaş, önümüzdeki günlerde, daha iyi fotoğrafları halkla paylaşacaklarını söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS