"Selam Tevhid" soruşturmasında 2 general ve 1 albaya tutuklandı

"Selam Tevhid" soruşturmasında 2 general ve 1 albaya tutuklandı

"Selam Tevhid'de Kumpas" soruşturması kapsamında, Adana ve Hatay'da Ocak 2014'te Milli İstihbarat Teşkilatı'na (MİT) ait TIR'ların durdurulmasıyla ilgili üst düzey 3 subayın ifadesi alındı. 2 general ve bir emekli albay tutuklandı.

Tahir Elçi'nin öldürülme anı baştan sona kaydedildi


Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili İrfan Fidan, elde edilen yeni deliller doğrultusunda, Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve Emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu'nu ifadeye çağırdı.


Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelen 3 subayın, şüpheli sıfatıyla soruşturmayı yürüten savcıya ifade verme işlemi tamamlandı. Başsavcıvekili İrfan Fidan 3 subayı tutuklama talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk etti. 


Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. 


Tümgeneral İbrahim Aydın ve Tuğgeneral Hamza Celepoğlu gece saatlerinde Hadımköy Askeri Cezaevi'ne, emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu ise Silivri Cezaevi'ne gönderildi.  


 


Soruşturmayı yürüten savcılık daha önce, firari şüpheliler Fethullah Gülen ve Emre Uslu, Eski Emniyet Müdürü Yurt atayün ve muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 55'i tutuklu 122 kişi hakkında iddianame tanzim etmişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS