Ses duvarını aşan savaş uçağı heyecan yarattı

Ses duvarını aşan savaş uçağı heyecan yarattı

Kayseri'de akşam saatlerinde ses duvarını aşan savaş uçağının çıkarttığı gürültü Kayseri kent merkezinde, ilçelerinde ve Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde heyecan yarattı.

Erkilet 12. Hava Ulaştırma Üs Komutanlığı'ndan kalktığı ifade edilen Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçağı Kayseri semalarında ses duvarını aşınca, meydana gelen patlama ve gürültü üzerine vatandaşlar 155 Polis İmdat ve 156 Jandarma hatlarını kilitledi.


Vatandaşların 'Müthiş bir patlama oldu' ihbarı üzerine polis ve askeri personel araştırma başlattı.


Dokunulmazlık teklifi Meclis'e sunuldu


Yapılan araştırmada kulakları sağır eden, binaların camlarının sallanmasına yol açan ve gök görültüsünü andıran patlama sesinin savaş uçağının ses duvarını aşmasıyla oluştuğundan kaynaklandığı belirlendi.


Ancak patlamayı andıran bu ses sosyal medya da çeşitli yorumlara ve terör patlamasına yorumlanınca Alo 155 ve 156 hatları dakikalarca susmadı.


Ahmet Suphi Altındöken'in cenazesi hala defnedilemedi


Bu arada savaş uçağının çıkarrtığı gürültü ile ilgili olarak polis telsizinden araştırma yapan ekipler 'çıkan yüksek ses, bir uçaktan kaynaklanmıştır, ekiplerimiz normale dönebilir' anonsu yapıldı. 


Vali Düzgün: Herhangi olumsuz bir duruma rastlanmamıştır


Konuyla ilgili açıklama yapan Kayseri Valisi Orhan Düzgün, ihbarlar üzerine kentin farklı noktalarında kontrol yapıldığını ancak olumsuz bir durumla karşılaşılmadığını bildirdi. Sesin, bölgeden geçen bir uçaktan kaynaklandığının değerlendirildiğini ifade eden Düzgün, "Kayseri il merkezi ile Pınarbaşı ilçesi arasında vatandaşlarımızca duyulan yüksek gürültülü patlama sesine benzer sesin bölgemizden geçen bir uçağın ses duvarını aşmasıyla oluşan gürültü olduğunu değerlendiriyoruz. Güvenlik birimlerimizce yapılan araştırma ve taramalarda herhangi olumsuz bir duruma rastlanmamıştır." dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS