SGK memur alımı başvuruları için son gün!

SGK memur alımı başvuruları için son gün!

SGK memur alımı yapacağını açıklamasının ardından başlayan başvuru süreci bugün tamamlanıyor. Bu nedenle başvuruda bulunacakların elini çabuk tutması gerekiyor. SGK memur alımı sonrasında sınav yerleri kurum tarafından 20 Ocak 2017 Cuma tarihinde ilan edilecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) memur alımı için başvurular bugün (13 Ocak Cuma) sona erecek. SGK internet sitesinden yapılacak başvurulara ilgi hayli çok oldu ve başvuru yapacakların belirlenen tarihleri kaçırmaması bekleniyor. SGK memur alımı başvuru koşulları ve başvurunun nasıl yapılacağına dair detaylar ilanda yer alıyor.


BAŞVURU TARİHLERİ


SGK personel alımı başvuruları 2 Ocak 2017 Pazartesi tarihinde başladı. 13 Ocak 2017 Cuma gününe kadar devam edecek başvuru süresince aranan koşulları yerine getirebilen vatandaşlar işlemlerini yapabilecekler.


SGK PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI


*Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.


*ÖSYM tarafından 4-5 Temmuz 2015 veya 22-29 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarına katılmış olup, bölümler itibarıyla KPSS 111 ve KPSS 113 puan türlerinden 75 ve üzeri puan almış olmak.


*Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak.


*Kurumca açılan giriş sınavlarında iki defadan fazla başarısız olmamak.


BAŞVURULAR NEREDEN VE NASIL YAPILIYOR?


SGK personel alımı başvurusu yapacakların öncelikle "https://uyg.sgk.gov.tr/kdsinavbasvuru/AnaSayfa.do" adresine giriş yapmaları gerekmektedir. Ardından açılan sayfada devam eden işlemler altında "Sosyal Güvenlik Kurumu Denetmen Yardımcılığı Giriş Sınav Başvurusu" yazısını ve "Başvur" butonunu göreceksiniz. Başvur butonuna tıkladığınızda açılan ekranda; T.C. Kimlik Numaranızı, Nüfus Cüzdanı Cilt Numaranızı ve Nüfus Cüzdanı Sıra Numaranızı girip doğrulama kodunu belirtilen alana yazın ve ardından "İleri" butonuna tıklayarak devam edin. Yine açılan ekranda istenen bilgileri doldurun ve işaretleri takip ederek başvuru işleminizi tamamlayın.


SGK tarafından sınav yerleri 20 Ocak 2017 Cuma günü ilan edilecek. Eğer başvurunuz kabul edilirse gereken belgeleri 31 Ocak 2017 tarihine kadar Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı'na posta yoluyla gönderilecek yahut elden teslim edilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS