hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Siirt ve Kurtalan'da doğalgaza sabotaj kesintisi

  Siirt ve Kurtalanda doğalgaza sabotaj kesintisi
  expand
  KAYNAKAA

  BOTAŞ'ın Siirt ve Kurtalan bölgesini besleyen doğalgaz ana iletim hattına önceki gün düzenlenen sabotaj sonrasında başlatılan onarım çalışmaları nedeniyle, Siirt merkez ve Kurtalan ilçesinde doğalgaz kesintisi yaşanıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Siirt-Batman Doğalgaz Dağıtım Şirketi Bölge Müdürü Mustafa Yardımcı, yaptığı açıklamada, salı günü akşam saatlerinde Siirt-Batman BOTAŞ Doğalgaz Hattının Siirt’e 18 kilometre mesafedeki kısmında, dağlık arazide meydana gelen ve bombalı düzenekle yapıldığı belirlenen bir patlama olduğunu söyledi.

  Yardımcı, "Oradaki BOTAŞ hattında kopma meydana geldiği için doğalgaz akışı durdu. Biz bugün sabaha kadar Siirt şebekesini, mevcut şebekemizin içinde bulunan gazla idare etmeye çalıştık." dedi.

  Şu an o gazın da bittiğini ve şehrin gazsız kaldığını ifade eden Yardımcı, şunları kaydetti: "Dünden itibaren BOTAŞ ekipleri buraya intikal ettiler. Biz de elimizden gelen yardımı gösterdik. BOTAŞ hattına ait olan kopma giderildi. Şu anda tamirat yapılan bölgenin bir nevi test işlemlerini bekliyoruz. Oradan haber gelmek üzere, geldikten sonra BOTAŞ hızlı bir şekilde hattımızı tekrar gazlayacak. Biz de şehrimizin gazını seri bir şekilde mümkünse sahur saatine kadar verecek şekilde hazırlıklarımızı yapıp, BOTAŞ’tan haber bekleyeceğiz. Kuvvetle muhtemel sahura kadar tüm vatandaşlarımızın gazlarını tek tek de olsa vereceğiz."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Define ararken suçüstü yakalandılar

  Doğalgaz kesintisinden etkilenen vatandaşlar da sabotajı kınadı ve yetkililerden acil yardım istedi.

  Doğalgaz kesintisine tepki gösteren ev hanımı Necla Güngör ise "Bizi böyle tüpe mahkum edenler utansın, böyle bir günde yapılacak iş midir?" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow