Silah arkadaşlarını böyle uğurladılar

Silah arkadaşlarını böyle uğurladılar

Diyarbakır-Lice karayolundaki Mermer Jandarma Karakoluna PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit düşen Jandarma Astsubay Üstçavuş Halil Türkoğlu, Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Mustafa Gökçeli ve Jandarma Uzman Onbaşı Sabri Acem için tören düzenlendi. Törene şehitlerin birlikte görev yaptığı yaralı silah arkadaşları da katıldı.

Diyarbakır Asker Hastanesindeki törende, şehitlerin Türk bayrağına sarılı naaşları askerlerin omuzlarında katafalka konuldu, saygı duruşunda bulunuldu, öz geçmişleri okundu. Törene, şehitlerin aynı saldırıda yaralanan silah arkadaşları da katıldı. Bazı askerlerin tekerlekli sandalye ile geldiği törende, asker ve şehitlerin yakınları gözyaşı döktü.

Jandarma Bölge Komutanlığında görevli Jandarma Yüzbaşı Mehmet Halef Çelikkollu, törende, terör örgütü PKK'nın ülkedeki huzur ve güven ortamını bozmak için halk üzerinde korku oluşturmaya çalıştığını söyledi.

"Kirli yüzünü tekrar gösterdi"

Terör örgütünün çukur kazdığını, barikat kurduğunu ve güvenlik güçlerine sinsice saldırdığını ifade eden Çelikkollu, şöyle konuştu:

"Terör örgütü, vatandaşlarımızı silah zoruyla canlı kalkan gibi kullanarak, araç yakıp yol kesiyor, seyahat özgürlüğünü engelliyor, masum insanları ve beşikteki bebekleri dahi bombalamak suretiyle öldürüyor. Bu saldırılarla PKK maskesini düşürmüş ve kirli yüzünü tekrar göstermiştir. Bölücü terör örgütünün amaçlarına ulaşmasını engellemek ve kanun hakimiyetini sağlamak maksadıyla görevimize daha da artan inanç, azim ve kararlıkla devam edeceğiz."

Törene, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, 8. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Deniz Kartepe, 16. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Savaş Beyribey, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Kurtca Eker, İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan ve Asker Hastanesi Baştabibi Hava Tabip Kıdemli Albay Servet Emeksiz ile AK Parti İl Başkanı Muhammed Akar da katıldı.

Törenin ardından şehitler Türkoğlu'nun cenazesi Bayburt, Gökçeli'nin cenazesi Kahramanmaraş, Acem'in cenazesi ise Mersin'e gönderildi. Diyarbakır-Lice karayolundaki Mermer Jandarma Karakoluna gece terör örgütü PKK mensuplarınca bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 3 asker şehit olmuş, 24 asker yaralanmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS