Şırnaklılar, PKK'ya karşı askere siper oldu

Şırnaklılar, PKK'ya karşı askere siper oldu

Şırnak'ta eşi ve çocuklarıyla hastaneden dönerken yolu terör örgütü PKK mensuplarınca kesilen bir uzman çavuş, teröristlere direnen vatandaşlar tarafından kurtarıldı.

Olay, dün Şırnak'ta Ömer Kabak Meydanı'nda yaşandı. Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığında görev yapan ve ismi açıklanmayan bir jandarma uzman çavuş, çocuklarını da yanına alıp, rahatsızlanan eşini hastaneye götürdü.


Şırnak Asker Hastanesindeki muayenenin ardından ailesiyle birlikte şehir merkezine dönen uzman çavuşun yolu, Ömer Kabak Meydanı'ndan geçerken, 4 PKK'lı tarafından kesildi.


Bu sırada silahına davranan uzman çavuş, ailesini düşünerek elini silahtan çekti.


Yola geçici engel atan silahlı 4 terörist, uzman çavuşu arabadan indirdi.


'Adaletin nerede şerefsiz' deyince Genel Kurul karıştı!


Araçtan inip kocasının yanına gelen uzman çavuşun eşi, "Öleceksek beraber ölelim" diyerek, teröristlere direndi. Uzman çavuşun çocukları ise olan biteni korku dolu gözlerle arabadan izlediler.


Vatandaşlar müdahale etti


Bu sırada Ömer Kabak Meydanı'nda yaşananları izleyen vatandaşlar, uzman çavuş ve ailesini korumak için müdahale etti. Ailenin etrafında toplanan bir grup vatandaş, PKK'lılara direnmeye başladı.


CHP lideri Kılıçdaroğlu, Perinçek ile görüştü


Teröristler, sayısı bir anda artan vatandaşları korkutmak için havaya ateş etti. Vatandaşlar, bu kargaşadan yararlanarak jandarma uzman çavuş ve ailesini, bir araca bindirip meydandan uzaklaştırdı.


Şırnaklı vatandaşlar sayesinde kurtulan Jandarma Uzman Çavuş, bölgeden uzaklaştırılırken PKK'lıların arkadan ateş açması sonucu, hafif şekilde yaralandı. Vatandaşlar, ellerindeki silahlara rağmen direndikleri teröristleri bölgeden uzaklaştırdı.


AK Partili başkan Yunus Koca cinayetinde şok ifadeler


Olayın ardından bölgeye gelen emniyet ve jandarma ekipleri, PKK'lıların yakalanması için bölgede operasyon başlattı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS