Siverek'te silahlı saldırı: 1 polis şehit

Siverek'te silahlı saldırı: 1 polis şehit

Siverek'te silahlı saldırı: 1 polis şehit

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, bir fabrikayı ziyaret eden Siverek Kaymakamı Vural Karagül'ün çıkışı sırasında PKK'lı teröristler tarafından açılan çapraz ateşte, olay yerinden geçen trafik polis aracı kurşunlara hedef oldu. Saldırıda araçta bulunan 1 polis memuru şehit oldu, 1'i yaralandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Olay, akşam saatlerinde Ayvanat Mahallesi'ndeki Sanayi Sitesi yakınlarında meydana geldi.

Sanayi Sitesi yakınında bulunan bir hazır beton firmasını ziyarete giden Siverek Kaymakamı Vural Karagül'ün çıkış hazırlığı sırasında, teröristler tarafından otomatik silahlarla çapraz ateşi açıldı.

Bu sırada şantiyenin önünde yoldan geçmekte olan polis trafik aracı, terörist kurşunlara hedef oldu. Silah sesleri üzerine Kaymakam Karagül hemen hazır beton tesisinin içine geçti.

1 polis şehit oldu

Kaymakam Karagül'ün yara almadığı saldırıda ekip aracında bulunan 2 polis memuru yaralandı.

Saldırının ardından teröristler kaçarken, yaralanan polisler ise ambulanslarla Siverek Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Acil serviste müdahale edilen polis memurlarından S.T. şehit olurken, yaralı polis memuru Sinan Şengül ise acil serviste yapılan müdahale sonrası Şanlıurfa'ya sevk edildi.

Saldırı sonrası bölgeye sevk edilen çok sayıda polis zırhlı araçları eşliğinde geniş çaplı operasyon başlatıldı. Saldırıda asıl hedef olduğu belirtilen Kaymakam Karagül ise olay yerinde bir süre inceleme yaptıktan sonra hastaneye giderek polisler hakkında bilgi aldı.

Vali Küçük: "Kaymakama karşı saldırı söz konusu değil"

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, saldırıya ilişkin, "Kaymakama karşı saldırı söz konusu değil, şu anda geniş çaplı bir operasyon devam ediyor" dedi.

Küçük, yaralı polisin hayati tehlikesinin bulunmadığını vurgulayarak, "Şehit olan polisimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine ve emniyet teşkilatına başsağlığı diliyorum. Kaymakama yönelik bir saldırı yok. Sadece o bölgeye 100-200 metre yakında kaymakam bey bir süre bulunmuş. Kaymakama karşı saldırı söz konusu değil, şu anda geniş çaplı bir operasyon devam ediyor" diye konuştu.