hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Somali Cumhurbaşkanının oğlunun ifadesi ortaya çıktı

  Somali Cumhurbaşkanının oğlunun ifadesi ortaya çıktı
  expand
  KAYNAK DHA

  İstanbul'un Fatih ilçesinde Yunus Emre Göçer'in kullandığı motosiklete arkadan çarparak ölümüne sebep olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan ve 6 yıla kadar hapsi istenen Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Mohammed Hassan Sheikh Mohamud Türkiye'ye geldi. Hakim karşısına çıkan Mohamud'un mahkemede verdiği ifade de ortaya çıktı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İstanbul 33. Asliye Ceza Mahkemesine hakkındaki yakalama kararı gereğince mevcutlu getirilen sanık Mohamud için resen celse açıldı. Sanık Mohamud mahkemedeki kimlik sorgusunda, doktor olduğunu, evli ve üç çocuk babası ve aylık 15 bin lira geliri olduğunu söyledi.

  "ÇARPMAYI ENGELLEYEMEDİM"

  Mohamud ifadesinde, "Olay tarihinde 06 CD 4581 plakalı aracı ben kullanıyordum, Avrasya tünelinden çıktım, yaklaşık 5-10 dakika kadar aracı kullandım, önümde hızlı giden bir motosiklet vardı. Bu motosiklet bir anda durdu ve sağ tarafa doğru döndü, ben frene basmama rağmen çarpmayı engelleyemedim, bu sırada yaklaşık 55 km hız ile ilerliyordum, öndeki motosikletin gittiğini görmüştüm, ancak motosiklet bir anda durup döndüğü için ben de bu durumu beklemediğimden çarpmayı engelleyemedim" dedi.

  Sanık Mohamud, "Motosiklet sürücüsünün başında kaskı yoktu" diye konuştu. Hakimin usul gereği, hakkında hükmün açıklanmasının bırakılması uygulanabileceğini kabul edip etmediğini sorunca sanık uygulanmasını talep etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İfadesinin ardından sanık hakkındaki yakalama kararı geri alındı, yurt dışı yasağı kaldırıldı ve duruşmalardan vareste tutulmasına karar verildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow