Son dakika: 17 Mayıs Pazartesi kuaförler berberler açık mı?

Son dakika: 17 Mayıs Pazartesi kuaförler berberler açık mı?

Son dakika: 17 Mayıs Pazartesi kuaförler berberler açık mı?

İçişleri Bakanlığı tarafından kademeli normalleşme genelgesi yayımlandı. Genelgeye göre 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü hizmet verecek yerler araştırılıyor. Peki ama 17 Mayıs 2021 kuaförler berberler açık mı? İşte 17 Mayıs 2021 Pazartesi açık olan işletmeler..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İçişleri Bakanlığı, valiliklere "Kademeli Normalleşme Tedbirleri" konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre, 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'ten 1 Haziran Salı günü saat 05.00'e kadar kademeli normalleşme dönemi tedbirleri uygulanacak. Birçok insan berber ve kuaförlerin son durumu hakkında bilgileri araştırıyor. İşte berberler açık mı sorusunun yanıtı...

Berberler kuaförler açık mı?

Yukarıda sayılan iş yerleri dışında kalan ve tam kapanma döneminde faaliyetlerine ara verilen perakende ve hizmet sektöründeki giyim, tuhafiye, züccaciye, hırdavat gibi dükkanlar ile büro ve ofisler vb. iş yerleri;

- Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde içerisinde bulunduğu işkolu için belirlenen tüm salgınla mücadele tedbirlerine riayet etmek kaydıyla hafta içi günlerde 07.00-20.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir.

- Alışveriş merkezlerinin (AVM) ise; hafta içi 10.00-20.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek olup, hafta sonları kapalı olacaktır.

Berber ve kuaförler de hafta içi 07.00-20.00 saatleri arasında müşterilerine kapılarını açabilecek.