Son dakika: 24. dönem hakim savcı adayları kura sonuçları belli oldu mu? Hakim savcı adayları listesi açıklandı mı?

Son dakika: 24. dönem hakim savcı adayları kura sonuçları belli oldu mu? Hakim savcı adayları listesi açıklandı mı?

Son dakika: 24. dönem hakim savcı adayları kura sonuçları belli oldu mu? Hakim savcı adayları listesi açıklandı mı?

Hakim savcı kura sonuçları ve isim listesi merak ediliyor. 24. Dönem Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları kura töreni 27 Eylül 2021 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleşti. Birçok aday HSK kura sonuçları 2021 sorgulama ekranı hakkında araştırmalar yapıyor. İşte 24. dönem hakim savcı adayları kura sonuçları hakkında bilgiler...

Hakim savcı kura sonuçları merak uyandırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla hakim ve savcılık kura töreni bugün gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bugünkü kura törenimizde inşallah bu sayıyı 22 bin 859'a yükseltmiş olacağız." açıklamasını yaptı. Peki ama HSK kura sonuçları isim listesi yayınlandı mı?

Hakim ve savcı adayları kura sonuçları, isim listesi belli oldu mu?

HSK kura sonucu 2021 sorgulama ekranı ve isim listesi hakkında gelişmeler merak ediliyor. Hakim ve savcı adayları, kura sonuçlarının yer aldığı isim listesine adaylik.adalet.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. 

Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun resmi internet sitesinden yapılan  '' Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcıları ile İdari Yargı Hâkimlerine İlişkin 27.09.2021 Tarihli Kura Kararnamesi Sonuçları'' konulu açıklamada '' Meslek öncesi eğitimlerini başarı ile tamamlayarak Hâkimler ve Savcılar Kurulu İkinci Dairesi tarafından mesleğe kabul edilen Adli Yargı hâkim ve Cumhuriyet savcıları ile İdari Yargı Hâkimlerinin kura töreni Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 27.09.2021 tarihinde gerçekleştirilmiş olup ekte belirtilen mahallere atamaları yapılmıştır. Adli yargı hâkim ve Cumhuriyet savcılarından; mazeret torbasından kura çekenler ile eşi kürsüde hâkim veya Cumhuriyet savcısı olmaları nedeniyle ayrı torbalardan kura çekenlerin durumları mazeret kararnamesinde değerlendirilecek olup, bu kapsamda kura çeken meslektaşlarımızın tebligatları da mazeret kararnamesinden sonra gönderilecektir. Atamaları yapılan meslektaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarı ve mutluluklar dileriz.'' ifadeleri yer aldı. 
 
Sonuçları öğrenmek için tıklayınız