hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika... 'Abdullah Gül ortak aday olacak mı' sorusuna CHP'den yanıt

  Son dakika... Abdullah Gül ortak aday olacak mı sorusuna CHPden yanıt
  expand

  CHP Sözcüsü Bülent Tezcan basın açıklaması düzenlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Abdullah Gül arasındaki gerginlik hakkında konuşan Tezcan, 'Abdullah Gül sorumlu bir devlet adamı anlayışıyla son çıkan KHK'yı eleştirdi. Kendi tabanları üzerinde bu eleştiriyi itibarsızlaştırma adına, cumhurbaşkanlığı adayı üzerinden göstermeye çalışıyorlar. Biz bu tartışmanın parçası olmayacağız' diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tezcan CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. 'Abdullah Gül ortak aday olur mu' sorusuna şöyle yanıt verdi: Gül, KHK yayınlandığında sorumlu bir devlet adamı tutumuyla endişelerini paylaştı. AK Parti yönetimi öyle bir rahatsız olmuş ki, kadrolarını aforoz edecek kadar öfkelenmişler. Sözcüler 'kurucu değil' noktasına bile gelmedi. Kendi tabanları üzerinde bu eleştiriyi itibarsızlaştırma adına, cumhurbaşkanlığı adayı üzerinden göstermeye çalışıyorlar. Bu tartışma cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışması değildir. Bu tartışma Türkiye OHAL şartlarında güvende mi değil mi tartışmasıdır. Biz onların tuzağına düşmeyeceğiz. 

  CHP'den Abdullah Gül uyarısı

  Seçim geldiğinde kim aday olacak, kim olmayacak kendi mecrasında çıkar aday olur. CHP de halkı, milleti tatmin edecek bir adayla kamuoyu önüne çıkar.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow