hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Yeniay'ın seçim çalışmasına silahlı saldırı

  KAYNAKCnnturk.com

  AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay seçim çalışması yaptığı sırada uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Silahlı saldırıda 1 kişi yaralandı. Konuya ilişkin CNN TÜRK'e açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Çelik, " Emniyetimiz işin başındadır. Türkiye her zaman olduğu gibi bu seçim sürecini de başarıyla tamamlayacaktır." dedi. CNN Türk muhabiri Çağdaş Evren Şenlik, saldırıda 17 el ateş açıldığını aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MARİYE EKNCİ'NİN HABERİ/ AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay'ın seçim çalışmaları kapmasında katıldığı bir dernek toplantısında uzun namlulu silahlarla saldırı meydana geldi. Dernek binası önünde meydana gelen saldırıda 1 kadın yaralandı. Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken, geniş çaplı inceleme başlatıldı.

  DETAYLAR BELLİ OLDU

  CNN Türk muhabiri Çağdaş Evren Şenlik:

  Edindiğim bir takım teyitli bilgiler var. Onları da paylaşmak isterim sizlerle. Öncelikle dört şüphelinin olduğu kesinleşti. Ve plakasız bir araç olduğunu söylemiştik. Bu da kesinleşti. Tam 17 el ateş edildi. Bu da tespit edilmiş durumda. Ayrıca kurşunlar, beş araca ve bir eve isabet etti. Olay yeri inceleme polis ekipleri araçların altında kurşun kovanlarını tek tek topladı. Ve o kurşun kovanları torbalara konularak bu noktadan götürüldü. Ve şu anda da polis ekipleri son aracın incelemesini yapıyor. Saldırının gerçekleştiği dakikalarda da o ekranlarınıza taşıdığımız araç da bu bölgedeydi.

  AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Yeniayın seçim çalışmasına silahlı saldırı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AZİZ YENİAY'DAN AÇIKLAMA

  Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay, seçim çalışması sırasında düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

  Yeniay, “Sosyal medyada bilgi kirliliği dolaşıyor. Güvenlik kuvvetlerimiz bütün güçleri ile çalışmaktadır. Bir insan ya da bir terör grubu, kar maskeli, 3-4 kişi birden, uzun namlulu silahlar ile nasıl bir olay gerçekleştirir? İlk baktığımızda tablo bu. Ama iddia etmemiz, şudur, buraya yöneliktir, değildir dememiz basit bir açıklamadan ibaret olur. Bugün tek duamız var kızımızın şifa bulmasıdır. Küçükçekmece halkına, İstanbul halkına, Türk halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Terör dediğimiz şeyin beslendiği yer korku ve paniktir. Biz buna prim vermeyeceğiz. Korkmayacağız, kararlı şekilde sahada olacağız. Hedef her neyse, kimse hiç önemli değil. Bugün bir demokrasi şenliği içerisinde kampanya yürütürken böyle bir hadise ile karşı karşıya kalmak üzüntü verici” ifadelerini kullandı.

  MURAT KURUM'DAN AÇIKLAMA

  İBB Cumhur İttifakı Başkan Adayı Murat Kurum, "Küçükçekmece Belediye Başkan Adayımız Aziz Yeniay’ın seçim çalışması yaptığı sırada uzun namlulu silahlarla gerçekleştirilen saldırıyı lanetliyorum. Hepimize geçmiş olsun. Demokrasimize yönelik bu tehditler bizi asla ve asla yolumuzdan döndüremeyecek!" ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Yeniayın seçim çalışmasına silahlı saldırı

  BAKAN YERLİKAYA: UZUN NAMLULU SİLAHLA SALDIRI DÜZENLENDİ

  Bakan Yerlikaya'nın açıklaması şöyle:

  Bugün saat 16.30 sıralarında AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Sayın Aziz Yeniay’ın Kanarya Mahallesindeki aday tanıtım etkinliğinin olduğu yere uzun namlulu silah ve tabanca ile ateş açılmıştır.

  Saldırıda E. G. D adlı kadın vatandaşımız yaralanmıştır.

  Saldırıya ilişkin geniş çaplı tahkikat başlatılmıştır.

  Yaralı vatandaşımıza acil şifalar diliyorum.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Seçim sürecine ve demokrasimize yönelik bu tür menfur saldırıları şiddetle kınıyorum.

  AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Yeniayın seçim çalışmasına silahlı saldırı

  AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK: EMNİYETİMİZ İŞİN BAŞINDADIR

  CNN TÜRK'e bağlanan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Hepimize geçmiş olsun. En önemli konulardan bir tanesi seçim güvenliği. Yaralı vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Emniyetimiz işin başındadır. Türkiye her zaman olduğu gibi sokakları güvenli bir şekilde bu seçim sürecini de başarıyla tamamlayacaktır. Bundan hiçbir şüphe yoktur. Türkiye'nin demokrasisi sağlamdır. Son derece üzüntülüyüz. Şundan hiçkimsenin kuşkusu olmasın sokaklarda meydanlarda seçim çalışmaları en güvenli şekilde yapılmaya devam edecektir. Emniyet güçlerinin çalışmalarının tamamlanması lazım. Türkiye bunları engelleyecek kabiliyettedir. Emniyet güçlerinin çalışmasını bekleyelim. Türkiye güvenli bir ülkedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu olayda yaralanan vatandaşımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. İnşallah kötü bir tabloyla karşı karşıya kalmayız. Sayın bakanımız da açıklama yaptı. Ehil bir şekilde süreci yöneteceklerdir. Türkiye yüksek güvenlikle seçimlere gidecektir. Bunu bir kez daha dünyaya gösterecektir.

  Bölgedeki gelişmeleri iyi takip etmek lazım. Birileri Türkiye'yi terör örgütleri üzerinden istikrarsızlaştırmaya çalışabilir. Sandıkla vatandaşımız arasında her zaman birileri girmeye çalıştı. Türkiye'nin demokratik kapasitesi bunları her zaman bertaraf etti. Türkiye güvenli bir ülkedir. Türkiye her zaman güvenlikli bir şekilde ilerleyecektir.

  AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Yeniayın seçim çalışmasına silahlı saldırı

  SALDIRI ANININ GÖRÜNTÜSÜ ORTAYA ÇIKTI

  AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay'ın seçim çalışması yaptığı sırada uzun namlulu silahlarla düzenlenen silahlı saldırının görüntüsü ortaya çıktı.

  AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Yeniayın seçim çalışmasına silahlı saldırı

  BAŞSAVCILIK'TAN AÇIKLAMA

  Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı saldırıyla ilgili yapılan açıklamada "10.02.2024 tarihinde Ak Parti Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Sayın Aziz Yeniay’ın Kanarya Mahallesindeki bir dernekte seçim çalışmaları yürüttüğü esnada, derneğin bulunduğu sokağın başından silahla ateş açılması sonucu bir vatandaşımızın yaralanması üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından derhal soruşturma başlatılmıştır. Şüphelilerin yakalanması için tüm süreç titizlikle işletilmekte ve soruşturma tüm yönleriyle sürdürülmektedir" ifadeleri yer aldı.

  BAKAN KOCA DUYURDU: YOĞUN BAKIMA ALINDI

  Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım yaparak, “İstanbul Küçükçekmece’de, bir silahlı saldırı sonucu başından ağır yaralanan vatandaşımız, acil müdahale ve yoğun bakım sonrası beyin ameliyatına alınmış olup, ameliyatı halen devam etmektedir. Kendisine acil şifalar diliyorum” ifadeleri ile yaralı vatandaş hakkında bilgi vermişti.

  Bakan Koca, bir paylaşım daha yaparak yaralı vatandaşın ameliyatının tamamlandığını ve yoğun bakıma alındığını açıkladı. Bakan Koca, “Beyin ameliyatının devam ettiği bilgisini verdiğimiz, İstanbul Küçükçekmece’de silahlı saldırı sonucu başından ağır yaralanan vatandaşımızın operasyonu tamamlanmış olup, kendisi yoğun bakıma alınmıştır. Ameliyat sonrası hastamızın durumu ciddi olup yakından takip edilmektedir. Tekrar acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

  ERDOĞAN YARALININ AİLESİYLE GÖRÜŞTÜ

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldırıda yaralanan vatandaşın ailesiyle görüştü.

  CNN Türk İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ'ın aktardığı bilgiye göre; Erdoğan yaralının eşi ve abisiyle görüşüp son bilgileri aldı. Cumhurbaşkanı, doktorlarını tedavi süreci için görevlendirdi.

  MURAT KURUM YARALI VATANDAŞIN OLDUĞU HASTANEYE GELDİ

  AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, saldırıda yaralanan vatandaşın kaldırıldığı Halkalı'daki hastaneye geldi. Kurum, yaralının ailesiyle görüşüp son durumu hakkında bilgi aldı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow