hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika... AK Parti'den DSP'ye ziyaret!

  Son dakika haberine göre, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal'ı ziyaret etti. Görüşmenin ardından AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım ve DSP lideri Önder Aksakal açıklama yaptı. Binali Yıldırım'ın "Seçimler, ülkemizin bölgede güçlü yapısının devamı ile emperyal hedeflerin bir çekişmesi niteliğinde olacağını ön görüyoruz. Beraber yol yürüyebileceğimizi düşündük ve bu teklifi DSP'ye, sayın genel başkana ilettik." sözleriyle ilgili olarak DSP Genel Başkanı Aksakal "Bugün kararımızı saat 16 gibi açıklayacağız." dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Görüşmede 14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek seçimlere ilişkin değerlendirme yapılması bekleniyor. DSP'nin de Cumhur İttifakı'na katılacağı yönünde iddialar vardı. Ancak ittifak protokolünün teslim edilmesi öncesi böyle bir adım atılmamıştı. Dün de CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, DSP Genel Merkezi'ni ziyaret etmişti.

  14 Mayıs Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Türkiye geri sayıma başladı. Milletvekili listelerinin en geç 9 Nisan'da Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) verilmesi gerekiyor. 9 Nisan öncesi Ankara'da partiler arasında yoğun bir görüşme trafiği var. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Demokratik Sol Parti'yi (DSP) ziyaret ediyor. Çelik ve Yıldırım'ı DSP Genel Başkanı Önder Aksakal karşıladı. Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Yıldırım ve Aksakal görüşme sonrası kameraların karşısına geçti.

  Son dakika... AK Partiden DSPye ziyaret

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  (Ziyaret sonrası AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım açıklamada bulundu.)

  Görüşme sonrası açıklama yapan Yıldırım şunları söyledi:

  Sebebi ziyaretimiz malumunuz 14 Mayıs'ta bir seçim yaşayacağız. Bu seçim çerçevesinde partiler programı ile ittifakları ile milletin önüne çıktılar. Kedilerini ifade ediyorlar. DSP denince rahmetli Ecevit'i, rahmetli Erbakan'ı anmadan olmaz. Onlar Kıbrıs harekatının Fatih'leridir. Kıbrıs, ülkemize onlardan emanettir. Sayın genel başkanının da Kuzey Kıbrıs Türk bayrağını kendi bayrağımızın yanında dalgalandırması bu konuya verdiği önemin göstergesidir. Sayın cumhurbaşkanımızın büyük gayretleri ile yapılan son zirvede Kuzey Kıbrıs'ı Türk devletleri teşkilatına gözlemci olarak kabul ettirdik. 780 bin kilometrekare vatan toprağında, mavi vatanda ülkemizin hak ve menfaatlerini korumada parti programımız farklı olsa da tek varan, tek bayrak ilkelerinde aynı hassasiyetlere sahip olduğumuzu teyit etmiş oluyoruz. Seçimler, ülkemizin bölgede güçlü yapısının devamı ile emperyal hedeflerin bir çekişmesi niteliğinde olacağını ön görüyoruz. Beraber yol yürüyebileceğimizi düşündük ve bu teklifi DSP'ye, sayın genel başkana ilettik. Kendileri değerlendirecek ve ona göre hareket edeceğiz. Ziyaretimizin amacı budur.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Son dakika... AK Partiden DSPye ziyaret

  DSP Genel Başkanı Önder Aksakal "AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım ve sayın Çelik ziyaret ederek seçimler ile ilgili görüş alışverişinde bulunmuşlardır. Teşekkür ediyoruz. DSP'nin 38 yıllık siyasi geçmişinin yeni dönemde TBMM'ye taşınması yönündeki görüşlerini paylaştılar. 14 Mayıs seçimleri, terörden tamamen arınmış, Atatürk'ün gösterdiği hedefe hızla koşan Türkiye'nin inşası için vesile olacaktır. DSP Atatürk'ün yolunda, Türk devletine hizmet etmek için ilkeli bir duruşla dürüstlük ve şeffaflık içinde yoluna devam edecektir. İlk turda sonuçlanması, siyasi bir maceraya meydan verilmemesi için elinden geleni yapacaktır. Atatürk milliyetçiliği, Anayasa'nın ilk dört maddesi, mavi vatan, Türk milletinin güvenliği vazgeçilmez kırmızı çizgilerimizdir. Milliyetçi vatansever bir parti olarak katkılarımızı sunmak istediğimizi paylaştık." ifadelerini kullandı. 

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow