Aksaray'da kaza: Tramvay seferleri durdu

Aksaray'da kaza: Tramvay seferleri durdu

Aksaray'da halk otobüsü tramvay hattına girerek katener telini kopardı. Kaza nedeniyle tramvay seferleri Bağcılar - Fındıkzade ve Beyazıt-Kabataş arasında yapılabildi. Tramvay seferleri hattın onarılmasının ardından 10.40'ta normale döndü.

Kaza sabah saatlerinde meydana geldi. Unkapanı'ndan Aksaray istikametine seyir halinde olan bir halk otobüsü yağış nedeniyle kayganlaşan yolda sürücüsünün hakimiyetini kaybetmesi sonucu öndeki taksiye çarptı. Otobüs daha sonra elektrik direğine çarparak tramvay yoluna girdi. Elektrik direği devrilirken, tramvaya enerji sağlayan katener telleri de koptu.

Hat tamir edildi 

Kaza sonucu tramvay seferleri aksadı. Kaza nedeniyle tramvay seferleri Bağcılar - Fındıkzade ve Beyazıt-Kabataş arasında yapılabildi. Metro İstanbul'un Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Halk otobüsünün katener teline zarar vermesiyle T1 Kabataş-Bağcılar tramvay hattındaki seferler, Bağcılar-Yusufpaşa ve Beyazıt-Kabataş arasında yapılmaktadır" ifadeleri kullanıldı. Yolcular kazanın olduğu bölgeye yakın diğer istasyonlara yönlendirildi. 

Hat onarılarana kadar seferler aksadı

Ekipler kopan teli tamir etti. Hattın onarılmasıyla tramvay seferleri saat 10.40'ta normale döndü.

'Benim taksiye de vurdu, direkleri de hep yıktı'

Otobüsün Taksim tarafından geldiğini belirten taksi sürücüsü, "Onun araba kaydı. Süratliydi biraz da galiba. Gördüm onu. Ben yavaşladım. Duramadı. Bemim taksiye de vurdu. Direkleri de hep yıktı. Metro görmüş onu. O bile durdu yani" dedi. 

 

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS