hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  SON DAKİKA: Bakan Kaya'nın aracı Hollanda'da durduruldu

  SON DAKİKA: Bakan Kayanın aracı Hollandada durduruldu
  expand

  Hollanda'nın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na yönelik uçuş yasağının ardından Almanya'da bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Hollanda'ya kara yoluyla geçme kararı aldı. Bu kararın ardından Hollanda polisi, Rotterdam Başkonsolosluğu Rezidansı önündeki yolu trafiğe kapattı. Hollanda'ya geçen Bakan Kaya'nın aracı Rotterdam Başkonsolosluğu'na 30 metre kala durduruldu. Rotterdam Başkonsolosu Sadin Ayyıldız'ın bakan Kaya'nın aracının yanına gitmesine müsaade edilmediği öğrenildi. Konsolosluk çevresinde protesto gösterileri başladı. Bölgede mahalli sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hollanda'da, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın, Almanya'dan kara yoluyla Rotterdam kentine gideceğine ilişkin haberlerin ardından Türk Başkonsolosluğu Rezidansı önündeki yol trafiğe kapatıldı.

  Hollanda polisi, Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosluğu Rezidansı önünde güvenlik önlemi alırken, Kaya'nın, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçağının iniş izninin iptal edildiği Rotterdam'a kara yoluyla geçeceğine ilişkin açıklamalarından sonra rezidansın önündeki yolu, çift taraflı olarak trafiğe kapattı. Araçları alternatif yollara yönlendiren polis, yayaların geçişine de müsaade etmedi.


  Son dakika- Bakan Kaya'nın aracı Hollanda'da durduruldu

  Bakan Kaya Hollanda girişinde durduruldu

  Yaşanan bu gelişmelerin ardından akşam saatlerinde konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Hollanda'ya geçen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın aracı Rotterdam Başkonsolosluğu'na 30 metre kala durduruldu. Rotterdam Başkonsolosu Sadin Ayyıldız'ın bakan Kaya'nın aracının yanına gitmesine müsaade edilmediği öğrenildi. Polis, bakanlık konvoyundan Almanya'ya geri dönmesini istedi. Konsolosluk çevresinde protesto gösterileri başladı. Bölgede mahalli sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Rotterda'da protestolar başladı

  Bakan Kaya'nın, Rotterdam Başkonsolosluğuna geleceği haberi üzerine ülkede yaşayan Türkler konsolosluk binası önünde toplanmaya başladı. Kalabalık Hollanda'nın Türkiye'ye yönelik tutumunu protesto ediyor. Ellerinde Türk bayrakları olan kalabalığın artmaması için polis yolları araç ve yaya trafiğine kapattı.

  Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Ebu Talib ise yaptığı açıklamada, "Eğer Türk Bakan diplomatik araçla geçerse durdurmayız ve konsolosluğa girişine izin veririz." dedi.

  Hollanda polisinin, Bakan Kaya konsolosluğa girse bile kalabalığın içeriye girmesine müsaade etmeyeceği belirtiliyor.

  Kaya, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçağının iniş izninin iptal edilmesinin ardından Almanya'dan kara yoluyla Hollanda'ya geçeceğini açıklamıştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow