Son Dakika

Son dakika: Bilim Kurulu Toplantısı Bitti! Flaş gelişme! Lise sınavlar ertelenecek mi, iptal olur mu?

A A

25.02.2021 - 22:55 Son Güncelleme:

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu Toplantısı sonrası son dakika açıklamaları yaptı. Birçok öğrencinin gözü sınavlarla ilgili alınacak kararlara çevrilmişti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ''Karne verebilmemiz için bizim bir sınav da yapabilmemiz gerekiyor.'' açıklamasını yapmıştı.

Son dakika: Bilim Kurulu Toplantısı Bitti! Flaş gelişme! Lise sınavlar ertelenecek mi, iptal olur mu?

Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanı Koca Kabine Toplantısına işaret etti. 

Sınavlar ertelenecek mi?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ''Karne verebilmemiz için bizim bir sınav da yapabilmemiz gerekiyor. İllerin risk durumuna bakarak, yerinde karar dönemi var. İl Hıfzısıhha Kurulu burada risk çok yüksek okulu açamayız, sınav yapamayız diyebilir. Filanca ilde hiç vaka yok, şu kademelerde biz okulları açıyoruz diyebilir. Başka bir il risk yüksek açmıyoruz diyebilir. Kabine toplantılarında Sağlık Bakanlığı'ndan onay gelirse, sınıflar genişletilebilir. Mart sonuna kadar illerin durumuna göre karar verilecek.'' dedi. 

Bakan Koca, "Liselerde sınavların yüz yüze yapılıp yapılmayacağı konusundaki öneriniz nedir?" sorusu üzerine, konunun Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşüldüğünü belirtti.

İllerin hangi durumda olduğunun gelecek hafta görüleceğini dile getiren Koca, "Dolayısıyla Kovid-19 riski olmayan illerde bir sorun olmayacak ama riski olan illerle ilgili önümüzdeki günlerde, nasıl olması gerektiği veya ne zaman yapılması gerektiği yine Milli Eğitim Bakanlığımızla ve kabinede de durum değerlendirmesi yapılacak. Yani gündemimizde, bunu yine kabinede tartışarak, bu noktadaki yaklaşım netleşmiş olacak." diye konuştu.