Son Dakika: Çavuşoğlu'nun uçuş izni iptal edildi

Son Dakika: Çavuşoğlu'nun uçuş izni iptal edildi

Son Dakika: Çavuşoğlu'nun uçuş izni iptal edildi

Hollanda ile ziyaret krizi: Hollanda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun iniş iznini iptal etti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bugün Hollanda'nın Rotterdam kentine gidecek olan Bakan Çavuşoğlu, uçuş izninin iptal edildiğini, Bahçeşehir'de yaptığı konuşma sırasında açıkladı.

Associated Press'in haberine göre, Hollanda hükümetinden yapılan açıklamada; "Yaptırım tehdidi, çözümü imkansızlaştırdı" denildi. Ayrıca Çavuşoğlu'nun ziyaretinin "kamu düzeni ve güvenliğine risk" oluşturduğu gerekçesiyle iptal edildiği belirtildi.

DHA'ya konuşan Dışişleri Bakanlığı kaynaklarına göre ise Hollanda uçuş izninin iptaliyle ilgili gerekçe bildirmedi. Çavuşoğlu, daha önce planlanan etkinliklerinin iptal edilmesi üzerine, bu akşam Rotterdam Başkonsolosluğu Konutu'nda konuşma yapmayı planlıyordu.

Ankara Maslahatgüzarı Dışişleri Bakanlığı'na çağırıldı

Hollanda'dan uçuş iptalinin ardından Hollanda'nın Ankara Maslahatgüzarı Dışişleri Bakanlığı'na çağırıldı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bugün CNN TÜRK'te Hakan Çelik ile Haftasonu programında Hollanda'nın uçuş iznini iptal etmekle tehdit ettiğini açıklamış Rotterdam'a gideceğini duyurmuştu. Çavuşoğlu'nun "Uçuş iznimi iptal ederlerse sonuçları ağır olur" mesajının ardından yeni bir gelişme yaşandı. Hollanda Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun uçuş iznini iptal ettiğini duyurdu. 


Çavuşoğlu: Hollanda'ya bedeli çok ağır olur

Ayrıntılar Geliyor...