Son dakika...Cumhurbaşkanı Erdoğan: Haçla hilal mücadelesini başlattılar

Son dakika...Cumhurbaşkanı Erdoğan: Haçla hilal mücadelesini başlattılar

Sakarya'da toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrupa'ya sert mesajlar gönderdi. "Vizelerin kaldırılması meselesinde söz verdiler tutmadılar. Şimdi geri kabul diyorlar. Ne geri kabulu geç onları" diyen Erdoğan "Ey Rutte sen seçimi kazandın ama Türkiye'yi kaybettin Efendim "seçimden sonra başbakanla yemek yiyebiliriz..." Biz de öyle bir başbakan yok" dedi. Avrupa Adalet Divanı'nın başörtüsü kararına çok sert tepki gösteren Erdoğan "Bunlar haçla hilal mücadelesini başlattılar" ifadesini kullandı.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:


Son dakika...Cumhurbaşkanı Erdoğan: Haçla hilal mücadelesini başlattılar


"Biz de öyle bir başbakan yok"


Vizelerin kaldırılması meselesinde söz verdiler tutmadılar. Şimdi geri kabul diyorlar. Ne geri kabulu geç onları. Sen benim bakanımı Hollanda'ya sokmayacaksın, dışişleri bakanıma uçuş izni vermeyeceksin bizden buralara girişi bekleyeceksin. Yok öyle şey. Sen atını, itini benim oradaki Türk vatandaşlarımın üzerine mi saldın bunun bedelini ödeyeceksin. Ey Rutte sen seçimi birinci parti olarak almış olabilirsin ama Türkiye gibi bir dostunu kaybettin. Efendim "seçimden sonra başbakanla yemek yiyebiliriz..." Biz de öyle bir başbakan yok. Geç o işi. Sen kaybettin. 


"Senin PKK ile yan yana olmanı kim anlatabilir?"


Hayır kampanyası yapmak üzere PKK ile beraber Avrupa'da dolaşan bunlardan bir tanesi de Türkiye Barolar Birliği Başkanıdır. Sen nasıl barolar birliği başkanısın? Senin PKK ile yan yana olmanı kim anlatabilir? Şu anda Kandil hayır diyor mu? PKK hayır diyor mu? Bölücü terör örgütlerinin yandaşları hayır diyor mu? Kişi sevdikleriyle baraberdir unutmayın. Bu hayır diyenler bu ülkede ne kadar güzel şeyler yapılmışsa hepsine hayır demişlerdir. 


Çavuşoğlu Hollanda krizinin perde arkasını anlattı


"Sıkıysa 'hayır' desinler"


Şimdi sesleniyorum 'hayır' diyenler, Cumartesi günü 18 Mart Çanakkale Köprüsü'nün temelini atıyoruz, evet mi, hayır mı? Sıkıysa 'hayır' desinler. Diyebilirler mi? Niye? Artık millet bunları yutmuyor. Ve inşallah dünyanın bir numaralı köprüsü olacak.


"Bunlar yeni Nazizmdir"


Ben diyorum ya 'Bunlar yeni Nazizmdir.' Bundan çok rahatsız oluyorlar. Çünkü Hollanda Nazi tokadı yedi. Peki ey Hollanda, sen Srebrenitsa'da benim Müslüman kardeşlerimi, 8 bin 354 Müslüman kardeşimi katlettiniz, onu neyle ifade edeceksiniz? Bunları biz unutmuyoruz, bunların cibilliyetini biliriz. Orada Boşnak kardeşlerimizi şehit ettiler.


"Bunlar haçla hilal mücadelesini başlattılar"


Avrupa Birliği'nin Adalet Divanı bir açıklama yaptı. İşverenlere diyor ki 'İsterseniz iş yerlerinizde başörtülü çalışmak isteyenlere müsaade etmeyebilirsiniz.' Hani inanç, din özgürlüğü? Bunlar haçla hilal mücadelesini başlattılar. Başka bunun izahı olamaz. Açık söylüyorum, Avrupa hızla İkinci Dünya Savaşı öncesi günlere doğru yuvarlanıyor.


"Hem parlamenter sistemi savunuyor hem milletvekillerine hakaret ediyor"


Kemal Kılıçdaroğlu dün ilk defa meydana çıkmış, orada milletvekilleri için diyor ki; '550 milletvekili bile fazla, 600'e ne gerek var. Ballı maaşlarını alıp yatacaklar.' diyor. Bu zatın Meclise, milletvekillerine, milletin iradesini temsil eden insanlara bakışı bu. Hakaret ediyor. Hem parlamenter sistemi savunuyor hem de parlamentoya ve milletvekillerine hakaret ediyor.


Eğer bugün cumhurbaşkanlığı sistemi için sizlerden destek istiyorsak ülkemizin ve milletimizin faydasına olduğuna
inandığımız için istiyoruz. Görüyoruz ki milli demokratlar cumhurbaşkanlığı sisteminin yanında, bölücüler ve dış güçler ise karşısında yer alıyor. Milli olan, demokrat olan, yerli olan hiç kimsenin bu anayasa değişikliğine karşı çıkması için sebep yoktur.


"Sen hayatında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda hitap ettin mi?"


(Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları) Diyor ki 'Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda sanki muhtarlara hitap ediyor'. Sen hayatında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda hitap ettin mi? Orada kimlerin oturduğunu biliyor musun? Önce bir haddini bil. Kendi Cumhurbaşkanı'na durup dururken hakaret etme, saygısızlık etme. Burada ne konuşulursa orada o konuşulmazmış. Biz omurgalıyız. Ülkemde başka, orada başka, bizde böyle bir şey yok. Bir konuda gerçek neyse, onu burada nasıl konuşuyorsak orada da öyle konuşuruz. Öyle yalpalama yok. Dürüst siyaset budur.


"Koalisyonların maliyeti 850 milyar dolar"


Hiç uzağa gitmeye gerek yok. 1991 yılından 2002 yılına kadar süren 11 yıllık koalisyonlar döneminin ülkemize maliyeti nedir biliyor musunuz? Tam 850 milyar dolar. Niye mi? Şayet Türkiye 1991 yılından beri istikrarlı bir yönetimle idare edilseydi bugün büyümemiz iki kat fazla olacaktı. Bu da demektir ki şu anda ülke olarak 1,7 trilyon doların üzerinde bir zenginliğe sahip olacaktık.


"Milletvekilleri harhangi bir vatandaşla aynı yaşta emekli olacak"


Herhangi bir vatandaşımız nasıl, hangi şartlarda, yaşta emekli oluyorsa milletvekilleri de aynı yaşta emekli olacak.Yani bir dönem milletvekilliği yaptı, bundan sonra eğer milletvekilliği devam etmiyorsa, ne iş yapıyor, herhangi bir kurumda mı çalışıyor, oradan sigortası, vesairesi ödenecek veya kendisi ödeyecek. Ne zamana kadar? İşte o emeklilik yaşı gelene kadar. Önce bunları bir öğren. Ben bu yalanlara cevap vermeyi kendime zul addediyorum ama güya bu ülkenin anamuhalefetinin başındaki zat bu yalanları söylemekten hala geri durmuyor. Buna üzülüyorum.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS