Son dakika... 'Edip Uğur davaya bağlılık vurgusu yapmayacak'

Son dakika... 'Edip Uğur davaya bağlılık vurgusu yapmayacak'

Son dakika... 'Edip Uğur davaya bağlılık vurgusu yapmayacak'

İstifası istenen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur bugün 17.00'de toplantı yapacak. Abdulkadir Selvi, Uğur'un açıklamasında lidere ve davaya bağlılık açıklaması yapmayacağını, siyasete kısa bir süreliğine ara vereceğini söyleyecek' dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 AK Parti'de 22 Eylül günü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadir Topbaş'ın görevini bırakması ile başlayan "istifa rüzgârı"nda sona gelindi. Şimdiye kadar 5 isim istifasını sundu. Şimdi tüm gözler listedeki son isme, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'a çevrildi.

AK Parti'deki istifa 'operasyonunda' şimdiye kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek istifa etti.

Cumhuriyet Resepsiyonu'nda Melih Gökçek yoktu

6 kişilik listede geriye bir tek Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur kaldı. Uğur'un kararını bugün 17.00'de yapacağı basın toplantısıyla açıklayacak. CNN TÜRK'te konuşan Abdulkadir Selvi, 'Uğur'un konuşmasından lidere ve davaya bağlılık vurgusu beklenmiyor' diye konuştu.

AK Parti Sözcüsü Ünal'dan Gökçek'in istifasıyla ilgili açıklama

Erdoğan "İstifasını bekliyoruz" demişti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin önceki günkü Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, belediye ve il başkanlarına yapılan operasyonla ilgili değerlendirmelerde bulunmuş ve kararını pazartesi günü açıklayacağını söyleyen Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur hakkında "Pazartesi istifa etmesini bekliyoruz" demişti.