Son dakika...Erdoğan Afrin için akşama kadar vakit verdi

Video: Son dakika...Erdoğan Afrin için akşama kadar vakit verdi
<a class="in-news-link" href="/cumhurbaskani-erdogan" target="_blank" title="Cumhurbaşkanı Erdoğan haberleri">Cumhurbaşkanı Erdoğan</a> muhtarlar toplantısında Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan: "Temenni ederim ki akşama kadar inşallah Afrin tamamen düşmüş olur" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtarlar toplantısında Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan: "Temenni ederim ki akşama kadar inşallah Afrin tamamen düşmüş olur" dedi.

"Afrin temenni ederim ki akşama kadar düşmüş olur" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan "Her türlü hassasiyet gözetiliyor. Bakın şu anda önce siviller arabalara bindirilerek özel bir koridordan Afrin'den çıkarılıyor. Bunlar öyle alçak, öyle katil ki benim Mehmedim, o yavrum, yere atılan Kur'an-ı Kerim'i yerden kaldırırken el yapımı bomba ile şehit ediliyor.Bunlar imansız, bunlar kafir" ifadelerini kullandı.

Terörle mücadele marşı

Erdoğan "34 yıllık terörle mücadelemizi şöyle hakkıyla ifade edebilecek bir şiirimiz, bir marşımız da yok. Geçen arkadaşlarıma onu söyledim, şu anda Fırat Kalkanı, Afrin biz bununla ilgili adeta bir İstiklal Marşı gibi demeyeyim ama oraya belki tırmanamazlar, yetişemezler, hiç olmazsa bir mehter marşı gibi bir marşı da yazamazlar mı? Bunu hazırlasınlar" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şu sözlerle devam etti:

Afrin'i de teröristlerden temizleyeceğiz, Münbiç'i de temizleyeceğiz, Fırat'ın doğusunu da Kuzey Irak sınırımıza kadar aynı şekilde teröristlerden temizleyeceğiz.

Görüyorsunuz o dağlarda ne tüneller açmışlar değil mi? Bunları kim yaptı? O teröristler mi? Sadece onlar değil, bunların ortakları da var. Koalisyon güçleri olarak hep beraber bu işleri yaptılar. O teröristlerde bu kadar akıl yok, siz bakmayın. Bugün 54'üncü gününe giren harekatta 3 bin 500'e yakın terörist etkisiz hale getirilirken bin 300 kilometrekareye yakın toprak da teröristlerden temizlendi.

Kuzey Irak'taki terör yuvalarını zaten her fırsatta yokluyoruz. Yakında çok daha güçlü şekilde oraları da teröristlerin başına yıkacağız.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS