hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika: Fırat Kalkanı Harekatı bitti

  Son dakika: Fırat Kalkanı Harekatı bitti
  expand
  KAYNAKAA

  Başbakan Binali Yıldırım'dan Fırat Kalkanı Harekatı ile ilgili bir son dakika açıklaması geldi. Yıldırım, "Bundan sonra gerek DEAŞ'a yönelik gerek başka bir şekilde bizim güvenliğimizi tehdit edecek bir şey olursa, herhangi bir icraat yaparsak bu yeni bir harekattır. Yani Fırat Kalkanı Harekatı bitmiştir, bundan sonra ihtiyaç olması halinde artık yapılabilecek bir hareket artık başka bir isimle anılacak." dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Başbakan Binali Yıldırım, bir televizyon kanalında önemli açıklamalarda bulundu.

  Son dakika: 416 kamu çalışanı görevine iade edildi

  Son dakika: Fırat Kalkanı Harekatı bitti

  Yıldırım, Fırat Kalkanı Harekatıyla ilgili olarak, "Bundan sonra gerek DEAŞ'a yönelik gerek başka bir şekilde bizim güvenliğimizi tehdit edecek bir şey olursa, herhangi bir icraat yaparsak bu yeni bir harekattır. Yani Fırat Kalkanı Harekatı bitmiştir, bundan sonra ihtiyaç olması halinde artık yapılabilecek bir hareket artık başka bir isimle anılacak." dedi.

  "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'hayır çadırı'nı ziyaret etti. Siz, 'hayır çadırı' ziyareti düşünür müsünüz?" sorusuna Yıldırım, "Güzel bir şey olmuş. Ederiz tabii ne olacak... 'Hayır' veren de 'evet' veren de bu ülkenin vatandaşı. Dolayısıyla verecekleri kararın başımız, gözümüz üstünde yeri var. Hiç öyle bir ön yargımız yok. Gideriz, görüşürüz hatta orada 'evet' vermeleri gerektiğini bile anlatırız." yanıtını verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "MGK toplantısında OHAL'in uzatılacağı yönünde bir beklenti vardı." denilmesi üzerine de Yıldırım, "Gündemde yoktu. OHAL 19 Nisan'a kadar zaten geçerli, 19 Nisan'dan önce de bir karar alınır, aynı anda Meclis'e bildirilir ve Meclis gereğini yapar eğer uzatılacaksa. Uzatılmayacaksa zaten mesele yok. Orada toplanıp, görüşülecek. Dolayısıyla şimdi her an gündeme almanın bir aciliyeti yok." değerlendirmesinde bulundu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow