Son Dakika

Son dakika gelişmesi: Yarın 23 Nisan 2021 bankalar, bakkallar, PTT'ler, eczaneler, kargolar açık mı? Cuma günü bakkallar marketler açık mı kapalı mı?

A A

22.04.2021 - 18:50 Son Güncelleme:

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl hafta içi olan Cuma gününe denk geliyor. 23 Nisan 2021 Cuma günü sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. 23 Nisan Bayram gününden bir gün önce 22 Nisan Perşembe günü bankaların bakkalların marketlerin açık olup olmadığı araştırılıyor. Her yıl bankalar, bakkallar, postaneler, eczaneler, kargo şirketleri, sağlık ocağı ve aile sağlığı merkezlerinin resmi tatillerde açık olup olmadığı merak ediliyor. 22 Nisan 2021 Perşembe günü ve 23 Nisan 2021 Cuma günü özel ve kamu kuruluşlarının çalışma saatleri ve açık mı kapalı mı oldukları sorgulanıyor. İşte 22 - 23 Nisan 2021 (Bugün ve yarın) açık olan kapalı olan kurum, kuruluş ve işletmeler...

Son dakika gelişmesi: Yarın 23 Nisan 2021 bankalar, bakkallar, PTT'ler, eczaneler, kargolar açık mı? Cuma günü bakkallar marketler açık mı kapalı mı?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi tatil olarak milli bayramlar arasında yer alıyor ve tüm yurtta kutlanıyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl Cuma gününe denk geliyor ve sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. Bu hafta üç günlük bir sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. Birçok insan 22 Nisan 2021 Perşembe ve 23 Nisan 2021 Cuma günleri banka, PTT, bakkallar, marketler, AVM'ler, kargolar, eczaneler ve hastanelerin açık olup olmadığını araştırıyor. İşte bugün ve yarın açık olan kapalı olan kamu, özel, kurum ve işletmeler...

22 Nisan 2021 Perşembe bankalar, PTT'ler açık mı?

Ulusal Bayram ve Genel Tatilleri Kanununda yer alan bilgilere göre 22 Nisan yarım gün ve resmi tatil değildir. Kamu kurum ve kuruluşları tam gün hizmet vermeye devam edecek.

23 Nisan 2021 Cuma bankalar, postaneler, eczaneler kapalı mı?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, resmi tatil olarak milli bayramlar arasında yer alıyor. O yüzden yarın 81 ildeki tüm banka şubeleri kapalı olacak. PTT, kargolar, eczaneler, hastanelerin poliklinikleri (acil servisler her zaman açıktır) noterler, postane, kütüphaneler, müzeler, adliyeler, aile hekimliği, sağlık ocakları, vergi daireleri ve diğer resmi dairelerin tümünde çalışan vatandaşlara 23 Nisan tatildir.

23 Nisan 2021 Cuma günü kargolar açık mı?

Bu yıl kargoların nasıl çalışacağı, kapalı olup olmayacakları ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Güncel açıklama gelir gelmez haberimizin içerisine eklenecektir.