Son dakika.. Hakkari'de hafriyat çalışmasında bulunan küp, heyecan yarattı

Son dakika.. Hakkari'de hafriyat çalışmasında bulunan küp, heyecan yarattı

Son dakika haberleri.. Hakkari'de, belediyeye ait iş makinesinin dün yaptığı hafriyat kaldırma çalışması sırasında bulunan 'küp', mahalle halkını heyecanlandırdı. Yetkililer, bulunan küpün boş olduğunu bildirdi.

Hakkari Belediyesi'ne ait iş makinesi, dün Bulak Mahallesi'ndeki Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan İş-Kur binasının arka kısmında bulunan alanda hafriyat çalışması yaptı. Yapılan çalışmalarda, toprak altında büyük bir küp bulundu. Küpü, define zanneden meraklı vatandaşlar, çalışmaları heyecanla izledi. İhbar üzerine bölgeye gelen polis ekipleri de çalışmanın yapıldığı alana güvenlik şeridi çekip, önlem aldı. Ekipler, belediyeye ait iş makinesiyle küpün etrafını açarken, heyecanlı anlar yaşandı.

Küpün kaldırılması sırasında, yan tarafında kırılma meydana geldi. Görevliler tarafından çuvala konulan küp, tutanak karşılığı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevlilerine teslim edildi. Yetkililer, küpün boş olduğunu belirtti. Yörede yaşayan vatandaşlar, Hakkari'nin bir çok bölgesinde define olduğunu öne sürdü.

POLİS ÖNLEM ALDI

Hakkari'de, belediyeye ait iş makinesinin dün yaptığı hafriyat çalışması sırasında bulunan boş küp, bölgede yaşayanların heyecana kapılmasına neden oldu. Bulunan küp İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevlilerine teslim edilirken, ara verilen hafriyat çalışmaların ardından, define söylentisi kentte kulaktan kulağa yayılmaya başladı. Polis ekipleri ise, alanda güvenlik önlemi alarak kimseyi yaklaştırmıyor.

Hafriyat çalışmasının yapıldığı arazinin sahibi Kazım Özkan, heyecan yaratan hafriyat çalışması sırasında çıkan boş küp ile ilgili kendisinin polise haber verdiğini belirterek, "Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nden görevliler ve polis ekipleri geldi. Bulunan boş küp, tutanak karşılığı ekipleri teslim edildi. Şu an polis ekipleri burada nöbet tutuyor. Kimseyi yaklaştırmıyor. Hakkari define konusunda zengin bir ilimizdir. Yöre halkınca heyecana neden oldu. Define söylentisi kısa sürede kulaktan kulağa yayıldı" dedi.

'TARİHİ GEÇMİŞİ OLAN BİR KENT'

Fevzi Aksu ise, Hakkari'nin define konusunda zengin bir il olduğunu ifade ederek, "Daha önce birçok kazı sırasında defineler bulundu. Dün bir kişinin kendi evindeki kazıda define bulduğu dedikodusu kısa sürede kentte yayıldı. Yetkililer define olduğu söylenen küplere el koydu. Hakkari çok kadim bir şehir. Burada geçmiş dönemlerde Hakarlar, Asuriler ve Ermenilerin yaşadıkları, tarih kitaplarında da yer alıyor. Hakkari ilimiz tarihi, geçmişi olan bir kent" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS