None

SON DAKİKA: İstanbul'da karla mücadele sürüyor! Bakanlar İstanbul'da...

A A

25.01.2022 - 12:23 Son Güncelleme:

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstanbul'daki karla mücadele ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu yağışların perşembeye kadar devam edeceğini ve gerekmedikçe özel araçlarla yola çıkılmaması gerektiğini söyledi.

Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu'nun açıklamaları şu şekilde;

4700 KM’lik İstanbul Bölge müdürlüğündeki merkezde çok önemli çalışmalar yapıldı. Olumsuz hava şartları altında 11 bin vatandaşımız bu mücadeleyi verdiler. Süreç sıkıntılı geçti tabi. Mahmutbey ve Hadımköy kavşağı arasında yolda terk edilmiş araçlar nedeniyle Trafik durdu. Terk edilmiş araçların ortadan kaldırılması gerekiyor.

Marmaray bu gece ve yarın gece ücretsiz olarak vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek. Dünkü kadar olmasa da zor iklim koşulları devam ediyor, bütün arkadaşlarımızla birlikte bu sürecin de üstesinden geleceğiz inşallah

Bakan Soylu'nun açıklamaları şu şekilde;

Dün itibari ile saat 15.00 itibari ile İstanbul yoğun ve şiddetli bir kar başladı. İstanbul Valiliğimizin koordinasyonunda çok çetin bir mücadele başladı.

İstanbul'da kar yoğun bir şekilde bastırınca bütün odağımızı İstanbul'a çevirdik. Valiliğimiz bir karar aldı ve çalışanların saatleri konusunda, 15.30'de tatili uygun buldular. Hem çalışanların saatleri konusunda ardından da hem toplu AVM'lerin kapanması hem gecenin bir saatine kadar Marmaray'ın özellikle açık bulunması hususunda, kaymakamlarımız belediye başkanlarımız emniyet müdürlerimiz AFAD Kızılay topyekün bir mücadele gerçekleşti. 

İlk Karayolları Bölge Müdürlüğü'ne geldik ardından da bir görev paylaşımı yaptık, ayrı ayrı bölgelere çıkarak sabaha kadar bu hem kalan araçları hem o saate kadar orada bulunan vatandaşlarımızın bütün ihtiyaçlarının karşılanması için bütün iradeyi ortaya koyduk.

İstanbul'un her noktasında hem kaymakamlarımız hem belediye başkanlarımız topyekün bir çalışma ortaya koydular.

Vatandaşlarımız zorluk çekti mi? Elbette ki büyük bir zorluk çektiğini söylemeliyim, geçmiş olsun dileklerimizi bir kez daha iletmek istiyoruz. 

Kar perşembe gününe kadar sürecek, dikkatli olunmalı.

Elbette ulaşamadıklarımız da vardır onlar da bizi affetsinler, sorumluluğumuz bütün İstanbul'a karşı.

Vatandaşlarımızdan ricamız şu; lütfen özel araçlarıyla yola çıkmasınlar.

Uzun zamandır böyle bir soğuk ve kar yağışı ile karşı karşıya kalmamıştık, devlet olarak biz elimizden gelen gayreti gerçekleştireceğiz. Vatandaşlarımızdan da mümkün olduğunca bu kar yağışı geçene kadar da temkinli ve tedbirli olmalarını istiyoruz.