Son Dakika

Son dakika... MEB'den LGS sorularıyla ilgili açıklama

A A

31.03.2020 - 15:21 Son Güncelleme:

LGS 2020 sınav konuları ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından son dakika açıklaması yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı'nca, LGS kapsamındaki merkezi sınavda sorulacak soruların müfredat ve kazanımları, http://ttkb.meb.gov.tr/ adresinde yayımlandı.

Son dakika... MEB'den LGS sorularıyla ilgili açıklama

LGS 2020 sınav konuları ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından son dakika açıklaması yapıldı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada  LGS kapsamındaki merkezi sınavda sorulacak soruların müfredat ve kazanımları," http://ttkb.meb.gov.tr/" adresinde yayımlandığı bilgisi kamuoyuyla paylaşıldı. Müfredata bakılarak liseye geçiş sınavı LGS 2020'de hangi konuların sorulacağı öğrenilebilecek. 

İşte, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklama:

7 Haziran 2020’de yapacağımız LGS ile  ilgili merak edilen bir noktayı daha aydınlatıyoruz.

Sınavda sorulacak soruların müfredat ve kazanımlarını Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığımızın http://ttkb.meb.gov.tr internet adresinde yayımladık.

LGS 2020 KONULARI İÇİN TIKLAYIN

Öte yandan LGS 2020 sınavının ne zaman yapılacağı da merak edilenler arasında yer alıyor.  "LGS ertelendi mi?" sorusunun cevabı ise en çok merak edilenler arasında ilk sıralarda yer alıyor? Peki, LGS 2020 ertelendi mi? 

LGS 2020 SINAV TARİHİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN