Son Dakika

SON DAKİKA: ÖSYM'den ALES açıklaması

A A

27.04.2021 - 15:45 Son Güncelleme:

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (2021-ALES/1), 2021 yılı ÖSYM Sınav Takviminde ilan edilen 2 Mayıs 2021 Pazar günü gerçekleştirileceği bildirildi.

SON DAKİKA: ÖSYM'den ALES açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün akşam tam kapanma kararını canlı yayında açıkladı. Sınavların ertelendiğini duyurdu. Ancak bu sınavlar ilk, orta ve lise sınavlarıydı. ÖSYM'ye bağlı sınavlarla ilgili kafa karışıklığına ÖSYM yaptığı yazılı açıklama ilse son verdi ve 2 Mayıs'taki ALES sınavının yapılacağını ve sınava katılacakların kısıtlamalardan muaf tutulacağını açıkladı.

ÖSYM'nin internet sitesinden, 2021-ALES/1'e katılacak adaylar ve sınav görevlilerine ilişkin açıklama yapıldı.

"2021-ALES/1, 2021 yılı ÖSYM Sınav Takviminde ilan edilen 2 Mayıs 2021 Pazar günü gerçekleştirilecektir." ifadesine yer verilen duyuruda, İçişleri Bakanlığının yayımladığı Tam Kapanma Tedbirleri Genelgesi kapsamında, ALES/1'e katılacak adayların ve bu kişilerin yanlarında bulunan bir refakatçinin sınava giriş belgelerini; sınav görevlilerinin ise görevlendirme belgelerini yanlarında bulundurmak kaydıyla sınav günü sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacakları hatırlatıldı.