hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika: Sözleşmeliye kadro kimleri kapsıyor? Sözleşmeli öğretmenler faydalanacak mı?

  Son dakika: Sözleşmeliye kadro kimleri kapsıyor Sözleşmeli öğretmenler faydalanacak mı
  expand

  Sözleşmeliye kadro ile ilgili son dakika bilgisi geldi. Birçok kişi sözleşmelilere kadro düzenlemesinin ne zaman yapılacağını sorguluyor. Sözleşmeli öğretmenler de kadroyla ilgili bilgileri araştırıyor. İşte taşerona ya da sözleşmeliye kadro hakkında gelen son dakika bilgileri....

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sözleşmeli personellere kadro verileceği yönünde son dakika bilgileri gelmeye devam ediyor. 500 bine yakın personeli ilgilendiren sözleşmeli kadro düzenlemesi yakında Meclis'e geliyor. Peki ama sözleşmeliye kadro kimleri kapsıyor?

  Sözleşmeliye kadro neleri kapsıyor? 

  AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'ndan katıldığı canlı yayında sözleşmeliye kadro açıklaması geldi. Akbaşoğlu'nun açıklamasında yasa teklifinin yarın (12 Ocak) öğleden sonra TBMM'ye sunulacağına sözleri yer aldı. Düzenlemenin bu ay yasalaşması bekleniyor.

  TRT Haber'de yer alan habere göre sözleşmeliye kadro düzenlemesi hakkında şu ifadeler yer aldı: Düzenlemeden faydalanabilmek için 3 yıl çalışma şartı aranacak ve 1 yıl aday memurluk süreci olacak. Kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelerde çalışanlar kadro hakkı elde edebilecek.

  Düzenlemeyle, 4/B maddesi kapsamındakiler, kamu kurum ve kuruluşlardaki sözleşmeli personel ile belediyelerde çalışan yaklaşık 197 bin kişi kadro hakkı elde edecek. 230 bine yakın sözleşmeli öğretmen, sağlık çalışanı ve din görevlisi de değişiklikten yararlanacak. Çalışma sözleşmelilerin büyük çoğunluğunu kapsayacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sözleşmeli personel, kadroya geçtiğinde görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına girebilecek. Tayin hakkında eş durumu mazereti için diğer eşin de kamu personeli olma şartı aranmayacak. Kullanılmayan izinler bir sonraki yıla aktarılabilecek. Kadroya geçildiğinde kamu görevlilerinin tüm hakları sözleşmelilere de verilecek. Böylece kamuda kadrolar arası farklılıklar ortadan kalkacak.


   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow