Son dakika: Trabzon Havaalanı'nda alarm

Video: Son dakika: Trabzon Havaalanı'nda alarm

Trabzon Havalimanı'ndan kalkış yapan ambulans tipi uçak, acil iniş koduyla geri dönüş yaptı. İçinde hasta bulunan uçağın arızalandığı belirtildi. Havalimanı geçici bir süre uçuş trafiğine kapatıldı. Arızalanan uçak Trabzon Havalimanı'na iniş yaptı.

Trabzon Havalimanı'ndan kalkış yapan ambulans tipi uçağın pilotu, kısa süre sonra teknik arıza nedeniyle acil iniş istedi. Uçağın havada tur attığı ve yakıtının azalmasının ardından inişe geçeceği öğrenildi. Alarm verilen havalimanı uçuş trafiğine kapatıldı. İtfaiye araçları iniş yapacak uçağa köpük sıkmak ve müdahalede bulunmak üzere hazır bekletildi.


Uçağın Almanya'ya bir hasta götürdüğü ve özel bir uçak olduğu iletildi. Uçağın inişi için son hazırlıklar yapılıyor. Havacılık Editörü Tolga Özbek'in CNNTÜRK ekranlarında aktardığı bilgiye göre; Alman bir şirkete ait ambulans uçağın içinde hasta da var. Uçağın  yakıt aldıktan sonra havalandığı ancak iniş takımlarında teknik aksaklık yaşandığı bildirilmişti.  Uçak şuan Karadeniz semalarında yakıt azaltmak için tur attı. 


Arızalanan uçak Trabzon'a iniş yaptı


Arızalanan uçak havalimanına iniş gerçekleştirdi. DHA Trabzon Büro Şefi Muhammet Kacar'ın aktardığı bilgiye göre ise; Katar'dan kalkan uçak Trabzon'da yakıt ikmali yaptıktan sonra İngiltere'ye gitmek üzere havalandı. Ancak iniş takımlarında sorun olması nedeniyle Trabzon Havalimanı'na acil iniş talep etti. Pilot uzun bir uçuşta sorun yaşamamak adına geri dönme kararı aldı ve Trabzon Havalimanı'na itfaiye araçlarıyla kontrollü inişi gerçekleştirdi. Ambulans uçakta bulunan hastanın tatil için gittiği Doha'da düşerek başını çarptığı, beyin kanaması geçirdiği ve 78 yaşında Paulina Terasa Golding isimli İngiliz bir kadın hasta olduğu belirtildi


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS